Nowa głowica skanująca FARO

©

Udostępnij:

Firma FARO Technologies poinformowała dziś o wprowadzeniu do sprzedaży zupełnie nowej głowicy skanującej - FARO Laser Line Probe HD. Zaawansowane możliwości nowego trójwymiarowego skanera HD i wszechstronność ramienia pomiarowego FARO Edge składają się na przystępny cenowo, wysoko wydajny przenośny system do pomiarów kontaktowych i bezkontaktowych – ramię pomiarowe FARO Edge ScanArm HD.

Niewielkie i łatwe w obsłudze ramię pomiarowe Edge ScanArm HD umożliwia błyskawiczne gromadzenie chmur punktów z najwyższą rozdzielczością i dużą dokładnością. Nowe funkcje pozwalają użytkownikom bezproblemowo skanować materiały o różnej strukturze powierzchni niezależnie od kontrastu, współczynnika odbicia czy złożoności części, bez nakładania specjalnych powłok i rozmieszczania znaczników.

„Głowica skanująca Laser Line Probe HD została opracowana z myślą o wyznaczeniu nowego standardu w dziedzinie technologii skanowania laserowego 3D. Z dużą uwagą przyglądamy się potrzebom naszych klientów i staramy się wyprzedzać ich oczekiwania” – mówi Kathleen J. Hall, wiceprezes i dyrektor zarządzająca w regionie Ameryki Północnej i Południowej. „Ramię pomiarowe Edge ScanArm HD dostarcza dane o wysokiej rozdzielczości z niespotykaną szybkością i zwiększonym zasięgiem przy przystępnej cenie, pozwalając klientom skrócić czas pomiarów, skanować optycznie trudne materiały i znacznie ulepszać produkty i procesy”.

Szerszy promień lasera i duża szybkość odtwarzania klatek znacznie poprawiają wydajność, zwiększając zasięg i skracając czas skanowania. Wysoka rozdzielczość 2.000 rzeczywistych punktów na linię skanowania i nowy niebieski laser z technologią redukcji szumów umożliwiają precyzyjną rejestrację szczegółów komponentów o skomplikowanych kształtach. Zastosowanie nowej funkcji celownika oraz znanej już funkcji wskaźnik zakresu LED, które umożliwiają uzyskiwanie informacji o skanowaniu w czasie rzeczywistym, pozwoliło znacznie skrócić czas nauki obsługi urządzenia. FARO Edge ScanArm HD to idealne narzędzie znajdujące zastosowanie w projektowaniu, inspekcji i kontroli jakości produktów. Oferuje takie możliwości, jak: porównywanie chmury punktów z modelem CAD, szybkie badanie prototypów, inżynieria odwrotna oraz modelowanie trójwymiarowe.

W połączeniu z uniwersalnym oprogramowaniem pomiarowym CAM2 Measure 10 urządzenie firmy FARO stanowi unikatowe rozwiązanie do pomiarów kontaktowych i bezkontaktowych, doskonale przystosowane do wyzwań związanych z pomiarami w szerokiej gamie zastosowań.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również