Nowa hala produkcyjna Murrelektronik

Nowa hala produkcyjna Murrelektronik ©

Udostępnij:

 

Rozbudowa fabryki w Stod (Czechy) to kolejny etap rozwoju Murrelektronik. Budowa szóstego budynku o powierzchni 4 200 m2 rozszerza przede wszystkim dodatkowa przestrzeń dla produkcji.

W inwestycji o wartości 4 mln EUR przewidziano również miejsce na nowoczesne biura dla czeskiego działu sprzedaży, międzynarodowego centrum szkoleniowego oraz imponujących sal prezentacyjnych.Ceremonia otwarcia zapoczątkowała produkcję w nowym budynku skoncentrowaną głównie na konektorach. Stefan Grotzke - Dyrektor Operacyjny Murrelektronik - z zadowoleniem podkreśla, że budowę przeprowadzono zgodnie z założonym harmonogramem. - Dzięki nowemu zakładowi znacząco zwiększamy swoją elastyczność. To pozwoli nam dużo szybciej reagować na potrzeby naszych klientów - dodaje.

Produkcja w Stod trwa już od 17 lat. Czeska fabryka jest największą spośród aktywnie działających spółek Murrelektronik na świecie. Około 700 pracowników produkuje praktycznie wszystkie elementy szerokiej oferty - od niewielkich konektorów aż po inteligentne moduły dystrybucji prądu i transformatory. Pavel Vlcek, Kierownik Murrelektronik CZ spol. s.r.o., podczas ceremonii otwarcia wspomniał o dwóch lokalnych firmach o międzynarodowej reputacji, które polegają na produktach Murrelektronik: Browar Pilsner i fabryki Skody, dwa dobrze znane przedsiębiorstwa z pobliskiego Pilzna, stosują w swoich maszynach i instalacjach rozwiązania, które powstają w Stod.

Fabryka wykorzystuje najnowsze technologie i planowane procesy. Produkcja jest priorytetem Murrelektronik, który inwestuje około 2,5 mln EUR rocznie w innowacyjne systemy, maszyny i produkty stosowane w Stod.
Utworzenie nowego budynku - już trzeciej rozbudowy w ciągu ostatnich pięciu lat - jest efektem współpracy Murrelektronik z lokalną firmą konstrukcyjną BP Stavby oraz innych partnerów z tego regionu. Inwestycja w Czechach pozwoliła na utworzenie nowych miejsc pracy w Stod, docelowo do Murrelektronik dołączy 250 do 300 pracowników.Źródło: Murrelektronik

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również