Nowa instalacja TDI BASF-a w Ludwigshafen

© BASF

Udostępnij:

Firma BASF oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny TDI (toluilenodiizocyjanian) w fabryce w Ludwigshafen. Roczne moce produkcyjne instalacji TDI wynoszą 300 000 ton. Całkowity koszt inwestycji, w tym prekursorów, wyniósł ponad 1 mld euro. Jest to największa inwestycja w historii w tej lokalizacji, która pozwoliła utworzy  ok. 200 nowych miejsc pracy.

Kompleks TDI obejmuje trzy instalacje produkcyjne DNT (dinitrotoluen), TDA (toluilenodiamina) oraz TDI (toluilenodiizocyjanian). Ponadto, w ramach projektu dokonano remontu i rozbudowy zakładu produkcyjnego dla kluczowych prekursorów w Verbund. Dodatkowo firma BASF przeprowadziła inwestycje w infrastrukturę do dostarczania pary, energii elektrycznej oraz wody.

TDI jest podstawowym surowcem do produkcji poliuretanów, które często wykorzystywane są w przemyśle meblarskim (elastyczne pianki na materace, poduszki lub powlekania drewna) oraz w przemyśle motoryzacyjnym (poduszki siedziska).

BASF posiada zakłady TDI w Yeosu w Korei Południowej, w Caojing, Chiny oraz w Geismar, Luizjana, a łączne moce produkcyjne tych instalacji wynoszą 480.000 ton. Zakład w Schwarzheide, Niemcy, będzie stopniowo wycofywany z eksploatacji, po rozruchu instalacji w Ludwigshafen.www.basf.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również