Nowa linia latarek iskrobezpiecznych

Fluke, latarka iskrobezpieczna © Fluke

Udostępnij:

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży linię latarek iskrobezpiecznych do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem. Na rynek trafiają 4 modele latarek, nakierowane na różne potrzeby użytkowników.

Iskrobezpieczeństwo stanowi metodę zabezpieczenia stosowaną w przypadku przyrządów przeznaczonych do użytku w obszarach zagrożonych wybuchem. Konstrukcja urządzeń posiadających certyfikat iskrobezpieczeństwa uniemożliwia wytworzenie przez nie energii wystarczającej do zapalenia materiałów łatwopalnych. Normy iskrobezpieczeństwa dotyczą wszystkich urządzeń mogących wytworzyć jedno lub wiele zdefiniowanych potencjalnych źródeł wybuchu.

Firma Fluke od lat oferuje gamę iskrobezpiecznych przyrządów pomiarowych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem. Obejmuje ona m.in. multimetry cyfrowe, termometry na podczerwień i termometry „Stik”, wielofunkcyjne kalibratory procesowe, kalibratory ciśnienia i pętli, precyzyjne wskaźniki ciśnienia oraz 50 pomiarowych modułów ciśnieniowych.

Teraz Fluke poszerza tę gamę o wytrzymałe i bezpieczne latarki, które pomagają obserwować obszar roboczy wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba, także w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem.Do sprzedaży trafiają cztery modele odpowiednie do różnych potrzeb:
• FL-45 EX - latarka wielkości długopisu, która łatwo mieści się w kieszeni
• FL-120 EX - podstawowa latarka ręczna z trybami niskiego i wysokiego natężenia oświetlenia
• FL-150 EX - latarka z możliwością zamocowania do pasa narzędziowego, która oferuje trzy tryby świecenia: niski, wysoki i pulsacyjny
• HL-200 EX - latarka wysokiej mocy o dwóch trybach świecenia, którą można zamocować do kasku.

Źródło: Fluke

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Produkty

Fluke latarki


MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również