Nowa linia produkcyjna Isover w Polsce

fabryka Isover w Gliwicach © Isover

Udostępnij:

7 kwietnia w zakładzie firmy Isover w Gliwicach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowej linii produkcyjnej. Dzięki tej inwestycji, wartej 30 milionów złotych polski zakład Isover stanie się znaczącym dostawcą izolacji dla branży energetycznej, petrochemii i przemysłu do wielu państw Europy Środkowej i Skandynawii.

Należąca do międzynarodowej grupy Saint-Gobain, marka Isover to światowy lider w produkcji materiałów izolacyjnych. W swoim gliwickim zakładzie firma posiada kilka nowoczesnych linii do produkcji oraz przetwarzania wełny mineralnej – skalnej i szklanej. Nowo otwarta linia przeznaczona jest do produkcji skalnych mat siatkowych, zapewniając ochronę termiczną, ogniową, akustyczną i antykorozyjną do wielu zastosowań w energetyce i w przemyśle. W najbliższych latach firma spodziewa się wzrostu zapotrzebowania na izolacje przemysłowe, zwłaszcza w branży energetycznej, związane z modernizacją istniejących bloków energetycznych i rozbudową mocy wytwórczych. Oczekiwany rozwój rynku jest podyktowany rosnącymi potrzebami polskiej gospodarki, jak również polityką środowiskową UE, wymuszającej wzrost efektywności energetycznej i redukcję emisji CO2.Efektywność energetyczna i troska o środowisko od lat są dla Isover kwestiami priorytetowymi. Nasza nowa inwestycja odpowiada na potrzeby i wyzwania rynku. Dzięki własnej linii produkcji mat siatkowych będziemy w stanie poprawić jakość serwisu i dostępność naszych produktów na rynku, jeszcze lepiej dopasowując naszą ofertę do aktualnych potrzeb branży przemysłowej i energetycznej – mówi Benedykt Korduła, dyrektor marketingu Isover.

Nowoczesna linia przeznaczona będzie do produkcji mat siatkowych TECH Wired Mat MT – odpornych na wysoką temperaturę, wydajnych izolacji termicznych i akustycznych. Nowe produkty otrzymały już wszystkie niezbędne certyfikaty.

Innowacyjne rozwiązania z polskiego zakładu ISOVER w Gliwicach znajdą zastosowanie w wielu elementach w zakładach przemysłowych, takich jak np.: rurociągi, kotły, elektrofiltry, turbiny, cyklony czy zbiorniki. Skalne maty siatkowe wyróżniają się naddatkiem siatki ułatwiającym łączenie izolacji podczas montażu. Możliwości nowoczesnej linii produkcyjnej pozwolą nam na dostarczenie produktów o najwyższych parametrach wymaganych w procesie inwestycji o szerokim zakresie wydajności i temperatur roboczych – mówi Paweł Polak, kierownik produktu Isover.

Projekt nowej inwestycji obejmował budowę jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie o mocy 30 tys. ton rocznie oraz dodatkowego magazynu o powierzchni kilku tysięcy metrów kw. Koszt projektu zrealizowanego w ramach rozwoju Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to 30 mln zł. Dotychczas w rozbudowę i modernizację zakładu  produkcyjnego w Gliwicach, Grupa Saint-Gobain zainwestowała łącznie ponad 630 mln zł. Ponadto firma podejmuje wiele działań związanych z podnoszeniem standardów bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Fabryka w Gliwicach zatrudnia ponad 320 pracowników i produkuje rocznie ponad 60 tysięcy ton wełny szklanej i blisko 30 tys. ton wełny skalnej.Uroczystego otwarcia linii produkcyjnej dokonali: Filipe Ramos, dyrektor generalny Isover, Michael Berger, dyrektor marketingu ds. izolacji technicznych Isover, Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Źródło: Isover

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również