Nowa linia produkcyjna Pfleiderer

© Pfleiderer

Udostępnij:

W fabryce firmy Pfleiderer w Wieruszowie uruchomiona została właśnie nowa linia produkcyjna. Inwestycja, która opiera się na nowej technologii oklejania elementów płaskich, pozwoli na produkcję blatów roboczych w jeszcze lepszej jakości.

Inwestycja w wieruszowskiej fabryce Pfleiderera rozpoczęła się na przełomie kwietnia i maja 2015 roku. Jej realizacja trwała prawie rok (start produkcji w marcu 2016 roku) i kosztowała około 15 mln zł. Nowoczesna linia do oklejania, która powstała w wyniku modernizacji, pozwala na elastyczną produkcję elementów płaskich o różnych wymiarach i parametrach.Zastosowana technologia wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji blatów kuchennych Pfleiderer. Umożliwia doklejenie wstawki z płyty HDF do bocznej krawędzi w profilach C i E, co z kolei pozwala podwyższyć jakość i wytrzymałość całego blatu, a także osiągnąć dotychczas niespotykaną gładkość.

Produkowane w nowej linii blaty, od marca będą miały inne wymiary - produkty dostępne będą w długościach 2.050, 3.050 oraz standardowo 4.100, a na indywidualne zapytania mamy możliwość realizacji blatów w długościach od 2.000 do 4.300 mm i grubościach 18- 40 mm (dotychczas 28 - 38 mm). Ponadto od lipca bieżącego roku, wprowadzona zostanie możliwość indywidualnego pakowania blatów folią termokurczliwą.

- Elastyczność naszej oferty, która jest możliwa dzięki zastosowanej w Wieruszowie nowej technologii, pozwoli nam jeszcze bardziej dostosować produkty Pfleiderer do potrzeb naszych klientów. Wiemy, że coraz częściej szukają oni produktów niestandardowych, skrojonych na ich miarę. Chcemy spełnić ich oczekiwania - wyjaśnia Malwina Rostalska, Product Manager z Pfleiderer.

Jak zagospodarować przestrzeń między szafkami?

Oprócz blatów, inwestycja w Wieruszowie umożliwi produkcję drewnopochodnych elementów do zabudowy przestrzeni międzyszafkowej, pozwalających na kompleksowe wyposażenie i zaaranżowanie kuchennego wnętrza. Budowę ścianek przyblatowych oparto na płytach P2, oklejonych obustronnie CPL.

Ścianki, o grubości 8 mm, to idealna alternatywa dla tafli szkła, czy płytek ceramicznych stosowanych najczęściej dotychczas w kuchniach. Ich oferta kolorystyczna jest komplementarna w 100% z ofertą blatów Pfleiderer (łącznie ponad 80 rożnych dekorów drewnopodobnych, mineralnych i jednobarwnych), co pozwala na stworzenie spójnej, ciekawej wizualnie aranżacji. Ścianki dostępne są w formatach 4.100 x 600 mm, są odporne na działanie wilgoci, wysokiej temperatury, detergentów, a przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości.

Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również