Nowa maszyna CNC od Hurco

Wysokie tłumienie drgań oraz więcej miejsca do pracy. To główne zalety nowego urzązenia od Hurco.

Hurco zaprezentowało nowe pięcioosiowe urządzenie o nazwie VCX 660i. Model ten jest nie tylko bardzo wydajny, ale również stylowo zaprojektowany. Dzięki niemu można w bardzo prezycyjny sposób tworzyć skomplikowane kontury w ramach obrabiania.

Maszyna została tak zaprojektowana, aby wytwarzane siły przenoszone były bezpośrednio na podłogę, dzięki czemu zmniejszone są wibracje do absolutnego minimum. Zapewnia to dodatkowy stopień sztywności, co z kolei daje większą dokładność przy wykonywanych operacjach.

Maszyna osiąga bardzo wysoką dokładność cięcia dzięki specjalnej konstrukcji stołu. Duże tłumienie wibracji zostało zweryfikowane poprzez testy na Technicznym Uniwersytecie w Wiedniu.

VCX 660i posiada moc 16kW i moment obrotowy 109 Nm. Dzięki zwiększonej mocy transferu i bezpośredniej technologii cięcia, zmniejszone są wibracje, co zapewnia spokojny bieg.

Techniczna specyfikacja:

Ramiona:

X-axis: 750mm
Y-axis: 550 mm
Z-axis: 500 mm
B-axis: +- 110°
C-axis: 360°


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.