Nowa montownia motoreduktorów Siemens

©

Udostępnij:

W październiku ub.r. firma STERNET we współpracy z Siemensem rozszerzyła zakres produkcji dotychczasowej montowni o nową serię motoreduktorów SIMOGEAR firmy Siemens. To już drugi typ urządzeń tego producenta montowany w jej obiekcie.

Wcześniej STERNET na bazie procedur technologicznych i jakościowych Siemensa produkował motoreduktory z serii MOTOX. Przeniesienie części zadań produkcyjnych do Polski znacznie skróciło średni czas dostawy na terenie naszego kraju oraz pozwoliło na rozszerzenie oferty produktów o dodatkowe opcje i modyfikacje dostępne na miejscu. Oprócz montażu zakład zapewnia pełne wsparcie serwisowe oraz dostępność części zamiennych i środków eksploatacyjnych.Montowane w Tarnowie SIMOGEAR-y to nowa seria motoreduktorów marki Siemens, która – dzięki szerokiemu zakresowi rozmiarów i dostępnych przełożeń – jest w pełni kompatybilna z obowiązującym na rynku polskim i światowym standardem. Dzięki temu może być stosowana zarówno w nowych, jak i istniejących napędach. Ustandaryzowane średnice, wzniosy wałów, mocowanie łap i wymiary kołnierzy znacznie obniżają koszty ich aplikacji oraz modernizacji, a szeroki wybór typów przełożenia (od motoreduktorów ślimakowych, przez walcowe i walcowe płaskie, po walcowe-stożkowe) pozwala w pełni dostosować je do potrzeb danej aplikacji.

Standardowo motoreduktory tej serii dostępne są w zakresach mocy 0,09-30 kW. Ich zaletą są wyższe współczynniki bezpieczeństwa oraz większe momenty znamionowe niż w przypadku konkurencyjnych motoreduktorów o podobnych wielkościach. W porównaniu do poprzedniej serii zwiększono liczbę dostępnych wielkości obudów przekładni, co pozwoliło na bardziej precyzyjne stopniowanie momentu obrotowego.

Dzięki zastosowaniu konstrukcji zębnika typu plug-in (koła uzębionego wału silnika wprasowywanego w wał) osiągnięto wyższe przełożenia w porównaniu do zębników nasadzanych na wał silnika. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach jest bardziej ekonomiczne, ponieważ dzięki uzyskaniu wyższego przełożenia na pierwszym stopniu można dobrać napęd mniejszy o mniejszej liczbie przełożeń, np. standardowy silnik 4-biegunowy zamiast droższych silników 6- lub 8-biegunowych.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również