Nowa opona Dunlop PG75 RCL: twarda sztuka dla branży recyklingu

Preview
Reklama
Reklama

Z końcem 2000 roku w zakładzie Dunlop w Niemczech zakończyła się produkcja uznanej na rynku opony Dunlop PG75. Obecnie dostępna jest jej nowa wersja: PG75 RCL, produkowana w Amiens we Francji.

Nowa Dunlop PG75 RCL jest wyjątkową oponą, stworzoną z myślą o branży recyklingowej, stąd w nazwie skrót RCL czyli „recykling". Szeroki, głęboki, niekierunkowy bieżnik wydłuża żywotność opony i dodatkowo chroni ją przed pękaniem, czy przecięciem przez ostre przedmioty. W oponie zastosowano wzór z pełną sekcją środkową oraz wcięciami na barkach opony, które polepszają trakcję, a całość osadzona jest na przemysłowej osnowie i pasie. Górna część ściany bocznej posiada obrzeże ślizgowe, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.
Dunlop PG75 RCL dostępna jest w rozmiarze 405/70R20, używanym w większości maszyn Komatsu, Volvo, Liebherr i innych kompaktowych ładowarkach kołowych, często stosowanych w ośrodkach recyklingu złomu, szkła, drewna i odpadów komunalnych. Opona pasuje na obręcz regularną 13x20, co oznacza, że wymiana opony na nową Dunlop PG75 RCL nie wymaga modyfikacji maszyny ani zespołu napędowego. Niekierunkowy bieżnik pozwala również na montaż opony na maszynie we wszystkich kierunkach.
Podczas prac recyklingowych, często można spotkać ostre przedmioty, takie jak gwoździe i metalowe pręty. W takich warunkach tradycyjne opony mogą często ulegać przebiciu, co powoduje niepotrzebne przerwy w pracy. Alternatywą było do tej pory wykorzystanie produktów z płynnym wypełniaczem, które zazwyczaj są drogie i kłopotliwe w montażu.
- Rynek recyklingu kwitnie. W ostatnich kilku latach obserwowaliśmy niespotykany wcześniej wzrost ilości komunalnych i gminnych ośrodków, zajmujących się oddzielaniem surowców wtórnych od zwykłych odpadów z gospodarstw domowych. Dla tej branży potrzebna jest szczególnie mocna i wytrzymała opona, która pozwoli na obniżenie liczby kosztownych przestojów spowodowanych przebiciem. Nasze badania dowiodły, że nowa Dunlop PG75 RCL wychodzi naprzeciw ich potrzebom - powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.
- Dzięki niezwykle wytrzymałej oponie Dunlop PG75 RCL, operatorzy ośrodków recyklingu mogą skoncentrować się na swoich zadaniach, nie martwiąc się o opony. Operatorzy, którzy mieli okazję wypróbować nową PG75 RCL podczas prób w terenie mówili nam, że nie chcą wracać do wykorzystywanych wcześniej opon ze standardowym bieżnikiem - dodał J. Krupa

Reklama

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon, projektującym, wytwarzającym i sprzedającym opony do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i motocykli. Oferta Dunlop obejmuje ponad 130 różnego rodzaju opon do pojazdów użytkowych, stosowanych w samochodach ciężarowych o dużej ładowności, autobusach i autokarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Dunlop jako wyposażenie oryginalne, m.in. DAF, ERF, Isuzu Truck, Iveco Ford, LCV, Leyland Trucks, MAN, Mercedes-Benz, Renault i Volvo.

www.dunlop.pl

Reklama

 

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama