Nowa podstawa wtykowa dla wyłącznika NZM3

© Eaton

Udostępnij:

Firma Eaton oferuje nową podstawę wtykową dla wyłącznika NZM3. Jednostka umożliwia użytkownikom szybką i łatwą wymianę wyłącznika na panelu oraz poprawia bezpieczeństwo prac serwisowych dzięki sprawnemu odłączaniu danych sekcji systemu.

Projekt obudowy podstawy wtykowej został zaadaptowany do wersji NZM3, zatem wszystkie opcje łączeniowe realizowane przez główne urządzenie są również zaimplementowane w podstawie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, części pod napięciem znajdujące się w podstawie są automatycznie zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem, gdy przedział wyłącznika jest zdjęty. Wyłącznik rozłącza się również automatycznie, jeśli tylko zostaną poluzowane śruby mocujące, podczas gdy jest włączony lub gdy zostanie wciśnięty. W tym drugim przypadku wyłącznik może zostać ponownie uruchomiony tylko, jeśli śruby mocujące pomiędzy wyłącznikiem a podstawą wtykową zostaną dokręcone.Prosta obsługa i elastyczność - wystarczy dopasować do prowadnicy tylne śruby zaciskowe zmodyfikowanego wyłącznika NZM3, dokręcić je, a system staje się w pełni funkcjonalny. Dostępne jest również połączenie wtykowe obwodów pomocniczych. Umożliwia ono testowanie podłączonych boczników, wyzwalaczy zanikowych, pomocniczych styków, jak również zdalnego sterowania bez konieczności montażu wyłącznika na panelu. Dzięki temu można sprawdzić właściwe działanie wyłącznika przed dokonaniem jego odbioru. Ponadto użytkownicy nie muszą zmieniać okablowania w trakcie wymiany wyłącznika: pomocnicze połączenie wtykowe można łatwo usunąć z podstawy, dopasować do nowych kabli zaciskowych i działanie urządzenia zostaje przywrócone.

Specyfikacje techniczne zostały dobrane w celu najlepszego dopasowania do szerokiego zakresu wymagań w sektorze przemysłowym. Nowe jednostki wtykowe dla NZM3 w zakresie od 250 do 500 A mogą być używane bez jakiegokolwiek obniżania parametrów znamionowych w temperaturze otoczenia do + 40°C. Dla bardziej wymagających aplikacji można wykorzystywać pełną zdolność łączeniową NZM3 - do 150kA przy 415 VAC. Wyłącznik może być ponadto montowany w wielu pozycjach: pionowo lub obrócony o 90° zgodnie z kierunkiem bądź przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara.

www.eaton.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również