Nowa rodzina robotów SCARA od ABB

© ABB

Udostępnij:

Na początku grudnia 2015 roku firma ABB ogłosiła powiększenie portfolio produktów o pierwszego w historii firmy robota typu SCARA (Selective Complaince Articulated Robot Arm). Z maksymalnym udźwigiem 6 kg robot IRB 910SC jest dostępny w trzech konfiguracjach (IRB 910SC-3/0,45, IRB 910SC-3/0,55 oraz IRB 910SC-3/0,65). Wszystkie roboty mają modułową konstrukcję ze zróżnicowaną długością ramienia i zasięgami wynoszącymi 450 mm, 550 mm oraz 650 mm.

Robot montowany jest na blacie. Każda dostępna wersja występuje w opcji IP54 dla optymalnej ochrony przed pyłami i płynami. Opcja Clean Room ISO-5 jest w trakcie wdrażania.– Podczas projektowania robota IRB 910SC zwróciliśmy szczególną uwagę na prędkości i dokładność – mówi Phil Crowther, project manager małych robotów w firmie ABB. – Robot jest niewielkich rozmiarów. Jest jednak tak samo wydajny i zbudowany w oparciu o tę samą koncepcję dotyczącą konstrukcji, co pozostałe roboty ABB. Ma niezawodną kontrolę ścieżki i ruchu oraz wymaga bardzo małej powierzchni instalacyjnej – dodaje.

Rodzina robotów SCARA jest zaprojektowana dla różnorodnych aplikacji, takich jak kompletowanie zestawów, umieszczanie komponentów na miejscach, załadunek/rozładunek maszyn oraz montaż. Te aplikacje wymagają szybkich, powtarzalnych ruchów z punktu do punktu, tak jak paletyzacja, depaletyzacja, załadunek/rozładunek oraz montaż.

www.abb.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również