Nowa rodzina systemów strumienia wody HyPrecision

HyPrecision do cięcia strumieniem wody © Hypertherm

Udostępnij:

Hypertherm, producent zaawansowanych systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, wprowadza na rynek kompletnej rodziny produktów do cięcia strumieniem wody HyPrecision. Te produkty to między innymi pompy o mocy od 15 do 150 koni mechanicznych, precyzyjne głowice do cięcia oraz sprzęt podający ścierniwo.

Nowe produktz to wynik przejęcia firmy Accustream przez Hypertherm. Historia i specjalistyczna wiedza firmy Accustream związana z cięciem strumieniem wody sięga połowy lat 80-tych, kiedy rozpoczęła ona projektowanie, stosowanie i sprzedaż produktów strumienia wody. Prezentowane systemy wykorzystują zaawansowaną technologię wzmacniania (Advanced Intensifier Technology), która pozwala wydłużyć okresy międzyprzeglądowe, skrócić czas konserwacji i zmaksymalizować wydajność.Hypertherm szacuje, że całkowity koszt utrzymania systemu HyPrecision jest nawet do 20 procent mniejszy niż w przypadku konkurencyjnych systemów, co oznacza większe zyski dla klientów. „Wynalazca systemu HyPrecision do cięcia strumieniem wody prowadził przez wiele lat własny warsztat, w którym osobiście obserwował, na jakie usterki są narażone używanego przez niego systemy.” — wyjaśnia Sara Mancell, menedżer do spraw marketingu produktów strumienia wody w firmie Hypertherm. „W połączeniu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu sprzętu do cięcia strumieniem wody umożliwiało mu to projektowanie części zamiennych do wielu różnych systemów. Wiedza zdobyta w czasie sprzedaży tych części pozwoliła mu zrozumieć, w jakich miejscach i dlaczego pojawiają się usterki. Te doświadczenia z kolei umożliwiły mu stworzenie własnego systemu strumienia wody oraz jego wieloletnie stałe usprawnianie i ulepszanie”.Przykłady praktycznego projektowania, jakie można znaleźć tylko w pompach strumienia wody HyPrecision, to między innymi zoptymalizowana długość i średnica ruchomego trzpienia połączona z zapewniającym lepsze spasowanie większym stykiem z łożyskiem, która zapewnia maksymalną trwałość komponentów przy minimalnym zmianach ciśnienia, jak również umiejscowienie uszczelnień popychaczy tłoków i łożysk ruchomych trzpieni na zewnątrz hydraulicznego panelu końcowego w celu zagwarantowania lepszego dostępu i serwisu. Dodatkowo zastosowanie tłoków o zaawansowanej konstrukcji minimalizuje zużycie uszczelnień i znacznie zwiększa czas eksploatacji części.
Systemy strumienia wody Hypertherm HyPrecision to część opracowanej przez Hypertherm rodziny zintegrowanych rozwiązań do cięcia Built for Business. W jej ramach oprogramowanie do rozmieszczania Hypertherm ProNest, system komputerowego sterowania numerycznego (CNC), kontroler wysokości palnika THC oraz pompa strumienia wody HyPrecision współpracują w celu automatycznego stosowania prawidłowych parametrów pracy oraz regulacji takich wielkości, jak szybkość podawania, szybkość przepływu ścierniwa, ciśnienie pompy i innych.
Więcej informacji o systemach strumienia wody HyPrecision można znaleźć pod adresem www.hypertherm.com/waterjet.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również