Nowa seria separatorów pneumatycznych o wysokiej jakości separacji

©

Udostępnij:

Separacja pneumatyczna jest niemal jedynym sposobem produkcji materiałów sproszkowanych o bardzo małych rozmiarach ziaren. Nowa seria separatorów UCX, firmy Comex, gwarantuje uzyskanie produktów w formie ziaren mających poniżej 2-3 mikrometrów. Dodatkowo możliwa jest wyjątkowo efektywna separacja w bardzo szerokim zakresie wielkości ziaren - od 2 do 400 mikrometrów - bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych.

Proces efektywnej separacji w tak szerokim zakresie składu ziarnowego ma bardzo duże znaczenie dla opłacalności wielu procesów produkcji materiałów sproszkowanych, ponieważ mielenie do drobnych rozmiarów jest wyjątkowo energochłonne. Ponadto warto zaznaczyć, że zastosowanie nowych separatorów UCX umożliwiło powstanie instalacji do drobnego mielenia i separacji mikroskopijnych ziaren (instalacje te były wcześniej uważane za ekonomicznie nieopłacalne).Główne zalety separatorów pneumatycznych UCX to:

- wysoka efektywność separacji,

- wysoka przepustowość procesu,

- wysokiej jakości separacja (przy D97 do 2 mikrometrów),

- małe straty ciśnienia i mocy,

- niski stopień zużycia ruchomych części,

- niewielki koszt obsługi i konserwacji,

- wymienne łopatki wirnika.


Separatory serii UCX dostępne są w wielu rozmiarach, umożliwiających efektywną separację o przepustowości od 1,2 do 100 t/h. Co więcej, separatory te produkowane są w kilku wersjach konstrukcyjnych dopasowanych do szczególnych wymagań klienta, z uwagi na własności materiału wsadowego.

Nowe separatory firmy Comex zostały sprawdzone i zastosowane w różnych warunkach przemysłowych. Kiedy standardowe separatory zostały zastąpione nowoczesnymi separatorami serii UCX, w niektórych przypadkach zanotowano wyjątkowe usprawnienie procesów separacji, w formie zwiększonej produkcji nawet o 80-90%.

Separatory UCX znajdują zastosowanie w wytwarzaniu m.in.:

- koncentratów mineralnych,

- artykułów ściernych,- wypełniaczy do papieru, tworzyw sztucznych, farb i lakierów,

- materiałów dla mikroelektroniki,

- mikroskopijnych ziaren do produkcji światłowodów,

- produktów ceramicznych,

- mikrocementu.

Firma Comex dysponuje w Polsce laboratorium badawczym, w którym wszystkie oferowane urządzenia do separacji i mielenia są dostępne dla klientów, w celu przeprowadzenia testów i badań w skali zarówno laboratoryjnej, jak i pilotażowej.

Udostępnij:

DrukujJacek Kołacz
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również