Nowa trudnopalna taśma 3M VHB 5958FR

Preview
Reklama
Reklama

Firma 3M Poland wprowadza do swojej oferty taśm akrylowych innowacyjną, trudnopalną taśmę 3MTM VHB o symbolu 5958FR.

Produkt jest przeznaczony przede wszystkim do tych gałęzi przemysłu, w których kryterium trudnopalności ma kluczowe znaczenie, np. w lotnictwie czy motoryzacji. Jest ona praktycznym zamiennikiem dla tradycyjnych systemów mocowań i łączenia różnych materiałów w produkcji samolotów, jachtów, statków, pojazdów szynowych oraz urządzeń elektronicznych.

Reklama

Trudnopalna taśma 3M VHB o symbolu 5958FR spełnia m.in. wymagania niepalności według norm stosowanych w lotnictwie - FAR 25.853 (a) - oraz motoryzacji - FMVSS302. Produkt, wykonany z modyfikowanego polimeru akrylowego, jest wytrzymały na długotrwałe działanie temperatury do +90°C oraz krótkotrwałe do +150°C. Trudnopalna taśma akrylowa 5958FR jest zgodna z unijną dyrektywą RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

Nowe taśmy akrylowe firmy 3M nie zawierają substancji szkodliwych - polibromowanych bifenyli (PBB) i polibromowanych eterów difenylowych (PBDE) - stosowanych dotychczas do uniepalniania materiałów.

Powiązane firmy

Reklama

Taśmy akrylowe 3M VHB 5958FR mogą być przykładowo stosowane do mocowania wewnętrznych paneli ściennych i sufitowych w pojazdach, przyklejania listew wykończeniowych, maskujących i zabezpieczających oraz do montażu płyt PCB i obudów specjalistycznych urządzeń elektronicznych.

Pierwsza taśma 3M VHB została opracowana w latach 80. XX wieku. Od tego czasu technologia VHB jest stale rozwijana i doskonalona. Do początkowej oferty taśm VHB, przeznaczonych do klejenia powszechnie stosowanych materiałów (np. metali), dołączane są nowe produkty umożliwiające klejenie materiałów nowoczesnych. W bogatej ofercie linii VHB znajdują się taśmy do klejenia tworzyw sztucznych, kompozytów, szkła, aluminium i stali, materiałów malowanych i lakierowanych (także proszkowo). Dzięki temu taśmy VHB doskonale sprawdzają się w różnorodnych obszarach, takich jak konstrukcje budowlane, lotnictwo, elektronika, reklama wizualna, produkcja pojazdów i środków transportu, maszyn i urządzeń, okien oraz mebli.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama