Nowa usługa towarzysząca rejestratorom parametrów transportu Newsteo Trackers

©

Udostępnij:

Przedsiębiorstwo Newsteo, specjalizujące się w bezprzewodowych pomiarach wstrząsów i temperatury, oferuje nową usługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb klientów, pod nazwą «Your-Tracker».

Usługa ta uzupełnia ofertę rejestratorów Newsteo Trackers, które umożliwiają dokonywanie pomiarów i rejestrowanie przez okres 6 miesięcy warunków przewozu towarów. Parametry wymagające kontroli różnią się w zależności od zastosowań, to z kolei warunkuje zastosowanie określonych środków. «Your-Tracker» pozwala szybko dostosować standardowy rejestrator do wymogów klienta. Uwzględnia:- dostosowanie typu baterii do wymaganego czasu niezależnego działania urządzenia, zmianę, przemieszczenie wbudowanych czujników, dostosowanie obudowy do gabarytów urządzenia, z uwzględnieniem oczekiwanego poziomu szczelności i solidności, łączność radiową, GPS / GPRS certyfikację w wyspecjalizowanych laboratoriach.

Realizacja tego typu projektów możliwa jest dzięki pełnemu opanowaniu procesu projektowania, produkcji i kompleksowemu know-how firmy Newsteo. Określa się ściśle zastosowanie odpowiednich czujników, dostosowanie oprogramowania przeznaczonego do zbierania danych (RF Monitor), z uwzględnieniem mechanicznego przystosowania produktu do jego środowiska.

Ta unikalna usługa została już pomyślnie wdrożona w wielu dużych francuskich przedsiębiorstwach z branży transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. Wiele z tych wdrożeń stanowiło zindywidualizowane wersje usługi, ich ilość zresztą stale rośnie.Sprzedawane od wielu lat, standardowe lub opracowywane na zamówienie rejestratory Newsteo Trackers sprawdziły się pod względem niezawodności i skuteczności. Udoskonalone rejestratory, wyposażone w liczne czujniki, umożliwiają stałą kontrolę  temperatury, wilgotności, « punktu rosy », natężenia światła (co umożliwia stwierdzenie, czy przesyłka nie była otwierana), wstrząsów (akcelerometr ± 6 g lub ± 16 g), wysokości  swobodnego upadku  i ciśnienia. Dane te rejestrowane są w pamięci urządzenia. W momencie dostarczenia przesyłki, po uzyskaniu połączenia radiowego są one przesyłane do właściwego Peceta, czemu towarzyszy automatyczne wygenerowanie raportu w formacie PDF. W ciągu kilku chwil, adresat przesyłki może dowiedzieć się, bez konieczności jej otwierania, czy uległa ona wstrząsom, czy nie został przerwany łańcuch chłodniczy itd. Możliwość określenia przyczyn problemów zaistniałych podczas transportu pozwala im zaradzić, a więc ograniczyć związane z nimi straty.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również