Nowa wersja popularnego Toughbooka CF-53

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie Panasonic zaprezentował nową, czwartą już wersję popularnego Toughbooka Panasonic CF-53. Jest to lekki, 14-calowy notebook, działający w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro lub Windows 7 Professional. W porównaniu z poprzednią wersją urządzenie charakteryzuje się wyższą wydajnością, dzięki wyposażeniu w procesor najnowszej generacji Intel® CoreTM i5 vProTM i baterii pozwalającej na pracę do
15 godzin.

Nowa wersja Toughbooka jest dostępna w trzech konfiguracjach. Panasonic CF-53 Automotive Model to wersja dedykowana dla przemysłu motoryzacyjnego, wyposażona w klasyczne porty i dwa gniazda PCMCIA. Z kolei Toughbook Panasonic CF-53 Touchscreen Model z ekranem dotykowym o wysokiej jasności oraz polaryzatorem kołowym, który minimalizuje odbicia światła, został stworzony głównie z myślą o wykorzystaniu na zewnątrz. Trzecią możliwością jest wersja podstawowa Toughbook Panasonic CF-53 Standard Model.

Toughbook CF-53 jest napędzany przez procesor Intel CoreTM i5 vProTM (z pamięcią 3 MB, o częstotliwości 2.0 GHz, lub 3.0 GHz przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost Technology). Został wyposażony w układ graficzny Intel®HD 4400, obsługujący technologię DirectX 11. W porównaniu do poprzedniej wersji, długość pracy nowego Toughbooka wydłużono z 11 do 15 godzin. Dodatkowo urządzenie oferuje funkcję szybkiego ładowania, która pozwala w ciągu około 1 godziny naładować jego baterię w 80 proc., podczas gdy pełne ładowanie trwa około 2 godzin.

Standardowe wyposażenie nowego notebooka obejmuje 2 porty USB 3.0 SuperSpeed (osiągające 10 razy większą szybkość niż USB 2.0), a także gniazdo HDMI umożliwiające transfer obrazu w jakości Full HD. Oprócz tego wśród klasycznych portów znalazły się port szeregowy, VGA, PCMCIA typu II, a także specjalnie dla wersji Automotive - dwa gniazda konfigurowalne. W ich miejsce można zamontować dwa porty LAN (Gigabit), modem za pomocą portu RJ11, Firewire (IEEE1394a) lub wzmocniony port USB 2.0.

Bezprzewodowy dostęp do sieci zapewnia najnowszy moduł Wireless LAN AC o prędkości do 867 Mbps oraz Bluetooth v4.0. Oprócz tego dostępne są wbudowane moduły WWAN oraz RFID. Z kolei na potrzeby wideokonferencji w urządzeniu można opcjonalnie zamontować kamerkę internetową wraz ze zintegrowanym mikrofonem. Nowa wersja Toughbooka CF-53 może zostać także wyposażona w najnowszą technologię GPS, ułatwiającą pracownikom szybkie zlokalizowanie poszukiwanego obszaru, z większą dokładnością niż wcześniej. Moduł u-blox M8, w który zaopatrzono urządzenie, zapewnia kompatybilność ze wszystkimi ważniejszymi systemami nawigacji satelitarnej, w tym GPS i GLONASS, oferując przy tym szybszy dostęp do informacji.

Nowy Toughbook Panasonic CF-53 charakteryzuje się wytrzymałością, spełniającą standardy wojskowe [1]. To oznacza, że urządzenie jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm, jest odporne na wibracje, wilgotność, jak również obicia czy zadrapania, które mogą wystąpić w trakcie pracy w terenie. To wszystko za sprawą wzmocnionej konstrukcji komputera, na którą składają się obudowa wykonana ze stopu magnezu, stalowe zawiasy, elastycznie zamontowane komponenty amortyzujące oraz wodoodporna klawiatura.

Notebook, który jest popularnym rozwiązaniem w diagnostyce maszyn i urządzeń, został zaprojektowany zarówno z myślą o wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, jak i dla użytkowników biznesowych z małych i średnich przedsiębiorstw. Znajdzie także zastosowanie m.in. w branży telekomunikacyjnej, budowlanej, produkcyjnej, czy też w sektorze wojskowym. Dla wszystkich jego użytkowników udostępniono pełną gamę dodatkowych akcesoriów, w tym podstawkę biurkową, samochodową stację dokującą, a także torby i futerały do noszenia urządzenia.

[1] MIL-Std-810G 516.6

www.panasonic.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę