Nowa wycinarka dla stoczni i platform wiertniczych

© Promotech

Udostępnij:

Promotech przedstawił nowy automat do wycinania otworów i spawania - MCM. To odpowiedź na potrzeby branży stoczniowej oraz producentów platform wiertniczych i zbiorników ciśnieniowych, poszukujących bardziej wydajnych i precyzyjnych urządzeń.

Pięcioosiowa MCM jest następcą pionierskiego, sterowanego numerycznie mobilnego urządzenia, stosowanego dotychczas do wycinania włazów w wieżach elektrowni wiatrowych. Rozbudowany o nowe aplikacje automat nowej generacji znacznie zwiększył grono odbiorców Promotechu – są to m.in. stocznie, producenci zbiorników ciśnieniowych, cystern oraz innych rozwiązań wymagających precyzyjnego cięcia i spawania w powierzchniach krzywoliniowych.

– Nowa MCM to w pełni przenośne urządzenie do cięcia zarówno tlenem, jak i plazmą oraz spawania metodami MAG i SAW – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. – W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku wycinarek CNC nasze urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko przy obróbce blach płaskich, ale także wklęsłych i wypukłych. Na rynku światowym nie ma obecnie tak wszechstronnego rozwiązania.W maszynie zastosowano nowe oprogramowanie opracowane przez automatyków Promotechu, pozwalające na proste i szybkie zadawanie prac, jakie MCM ma wykonać.
– Maszyna nie wymaga żadnego zewnętrznego programowania przez wysokopłatnych specjalistów, co jest bardzo istotne z punku widzenia jej użytkownika – dodaje Krzysztof Fedyk,  szef działu badań i rozwoju Promotechu. – To unikatowe oprogramowanie pozwala za pomocą modułu skanującego odzwierciedlić kształt powierzchni czy też detalu, który ma być wycięty, a potem wspawany.
Głównym atutem systemu jest radykalne zwiększenie wydajności procesów produkcji, wymagających precyzyjnego cięcia i spawania.MCM to - poczynając od prototypu, a kończąc na najnowszym urządzeniu - autorska myśl inżynierów Promotechu.  System pierwotnie zaprojektowany wyłącznie do cięcia, ze względu na zmieniające się zapotrzebowanie rynkowe zyskał nowe funkcjonalności - ukosowania i spawania.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również