Nowa wycinarka laserowa eSmart

© Power-Tech

Udostępnij:

Inżynierowie firmy Power-Tech, producenta wycinarek laserowych, opracowali nową serię wycinarek laserowych o nazwie eSmart. Powstała ona z myślą o mniej wymagającej produkcji.

Dotychczas w ofercie Power-Tech znajdowały się wycinarki z serii Eagle iNspire oraz Eagle eVision. Pierwsza z nich jest zaawansowana technologicznie i jej podstawową cechą jest bardzo duża wydajność cięcia. Z kolei seria eVision to uniwersalne wycinarki dla zróżnicowanej produkcji. Najnowsza, trzecia propozycja w ofercie tego producenta, została przygotowana z myślą o mniej wymagającej produkcji. Rozwiązanie dedykowane jest wszystkim tym, którzy do tej pory korzystali z usług innych przedsiębiorstw, a chcieliby mieć swoją własną ekonomiczną wycinarkę. Maszyna świetnie powinna sprawdzić się w parku maszynowym firm produkcyjnych, które mogą sobie pozwolić na posiadanie wycinarki celem wycinania krótkich lub długich serii, jak również chcą wycinać pojedyncze detale na własne potrzeby.Eagle eSmart będzie oferowana w dwóch wariantach – model 1225 o obszarze obróbczym osi X 2560 mm, osi Y 1290 mm i osi Z 100 mm oraz model 1530 o obszarze obróbczym osi X 3060 mm, osi Y 1540 i osi Z 100 mm.

Wycinarki z serii eSmart osiągają prędkości cięcia do 120 m/min oraz przyspieszenia rzędu 2G. Modele z tej serii dostępne są z laserem fiber o mocy od 1 do 4 kW. Prowadzenie wiązki lasera odbywa się za pomocą bezawaryjnego światłowodu. Nowa wycinarka wyposażona jest w korpus z materiału kompozytowego, silniki liniowe we wszystkich osiach, stalową trawersę oraz pallet changer.

www.eagle-group.eu

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również