Nowe bezdotykowe termometry SKF TKTL 10 I TKTL 20

©

Udostępnij:

SKF przedstawił nową serię termometrów bezstykowych TKTL 10 i TKTL 20. Są one przenośnymi, lekkimi przyrządami do bezpiecznego pomiaru temperatury z pewnej odległości metodą bezkontaktową.

To wyjątkowo łatwe w obsłudze urządzenia; wystarczy jedynie wycelować, nacisnąć spust i temperatura obiektu jest pokazywana na wyświetlaczu.
Te nowe termometry na podczerwień są idealnie dopasowane do strategii utrzymania ruchu bazującej na niezawodności w oparciu o pracę operatora (ODR), gdzie mogą pomóc operatorom i pracownikom działu utrzymania ruchu w lepszej ocenie stanu pracujących maszyn, w poprawie bezpieczeństwa i zmniejszeniu czasu przestojów. Typowe aplikacje obejmują kontrolę opraw łożyskowych, inspekcję urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz przeprowadzanie audytów energetycznych.Właściwości tych termometrów to między innymi:
- Szeroki zakres pomiarowy przy użyciu czujnika podczerwieni od -60 do 625 °C.
- Stosunek odległości do rozmiaru plamki pomiarowej 16:1 umożliwia dokładny odczyt temperatury.
- Oświetlacz LED pozwala na oglądanie obiektów w słabo oświetlonych miejscach.
- Stały współczynnik emisji wynoszący 0,95, właściwy dla wielu aplikacji.
- Zmienny współczynnik emisji nastawiany przez użytkownika między 0,1 a 1,0, umożliwia dostosowanie do wielu rodzajów powierzchni
- Różnorodne tryby pomiaru temperatury i alarmy.
TKTL 10 jest termometrem na podczerwień poziomu podstawowego, natomiast TKTL 20 ma także możliwość bezpośredniego pomiaru temperatury metodą stykową przy wykorzystaniu sondy temperaturowej.Seria TKTL jest częścią szerokiej oferty SKF w zakresie narzędzi i przyrządów niezbędnych w utrzymaniu ruchu. Więcej informacji na www.skf.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również