Nowe Centrum Kompetencyjne Oerlikon Balzers

Oerlikon Balzers © Oerlikon Balzers

Udostępnij:

Oerlikon Balzers rozpoczął budowę nowego Centrum Kompetencyjne w Bisingen w Niemczech z planowanym otwarciem do końca bieżącego roku. Komponenty wykonane z tworzyw sztucznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, będą w nowym zakładzie metalizowane uzyskując chromowany wygląd dzięki zastosowaniu zrównoważonej technologii ePD. 

W Centrum Kompetencji Bisingen powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy, co pozwoli Oerlikon Balzers zaspokoić wysoki popyt i stale rosnące wymagania klientów z sektora motoryzacyjnego.Wysokiej klasy komponenty z błyszczącymi metalicznymi lub matowymi powierzchniami i chromowanym wyglądem są coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz w elektronice użytkowej, nie tylko dlatego, że są modne, ale także dlatego, że zwiększają wydajność i wartość tych produktów. Technologia ePD firmy Oerlikon Balzers to innowacyjna metoda metalizacji elementów z tworzyw sztucznych. Technologia ta jest zgodna ze standardem REACH, ponieważ stanowi zrównoważoną alternatywę dla metod galwanicznych, które wykorzystując chrom (VI) mogą być niebezpieczne dla zdrowia. W pełni zintegrowane i zautomatyzowane systemy produkcyjne INUBIA I6 i I15 zostały zaprojektowane do produkcji na dużą skalę i produkcji metalizowanych komponentów bez żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu, nowe Centrum Kompetencji spełni wszystkie normy produkcji środowiskowej.

Zakład w Bisingen będzie docelowo wykorzystywany nie tylko do metalizowania elementów plastikowych dla klientów. Eksperci Oerlikon Balzers planują w dalszym ciągu rozwijać proces ePD, aby być gotowym do wyjaśnienia zainteresowanym firmom wszystkiego na temat technologii. Nowe Centrum Kompetencji połączy usługi ePD oferowane wcześniej w innych miejscach, uwalniając pojemność wymaganą w innych technologiach.

 Jochen Weyandt, kierownik działu biznesowego Automotive Solutions w Oerlikon z niecierpliwością oczekuje nowego Centrum Kompetencji: Wysoki popyt na naszą zrównoważoną technologię ePD udowadnia, że wywiera ona wpływ na rynek motoryzacyjny. Jako specjalistyczny partner dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej i ich dostawców, nowy zakład pozwoli nam w pełni wykorzystać naszą rozszerzoną pojemność, aby zaoferować im doskonale chromowane powierzchnie i opcjonalne dodatkowe funkcje do projektowania wnętrz i nadwozi. To nie tylko przemysł motoryzacyjny wykazuje zainteresowanie funkcjonalnymi powierzchniami chromowanymi zgodnymi z REACH: zarówno w przemyśle sanitarnym, jak i we wszystkich rodzajach produktów dla użytkowników końcowych istnieją niezliczone zastosowania, które doskonale nadają się do powlekania ePD.Źródło: Oerlikon Balzers

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również