Nowe, dodatkowe możliwości drukarki atramentowej firmy Mimaki

Mimaki Europe, drukarka atramentowa, FESPA Glopal Expo 2019 © Mimaki

Udostępnij:

Na targach FESPA Glopal Expo 2019 odbędzie się premiera drukarki atramentowej UV JFX200-2513 EX firmy Mimaki. Nowy model wyposażony jest w nowatorski tryb drukowania i dodatkową głowicę drukującą.

Większa wydajność - to cecha charakterystyczna w porównaniu do poprzednich modeli JFX. Jest o 280% szybszy w nowym trybie roboczym, kiedy drukuje w czterech kolorach plus biały oraz o 100% szybszy we wszystkich pozostałych trybach drukowania. Ta podstawowa drukarka oferuje także funkcję 2,5D Texture Maker, umożliwiając gładki druk wypukły używając  jednego przycisku. Po raz pierwszy umożliwi to dostawcom usług druku oferowanie wielkoformatowego druku cyfrowego z zachęcającymi do dotknięcia, wymiarowymi efektami teksturowania bez długotrwałego przygotowywania pliku.


Technika nakładania warstw firmy Mimaki, zaprojektowana została z myślą o prostocie i łatwej obsłudze. Oryginalne oprogramowanie RIP RaterLink6Plus wykonuje cały proces w kilka sekund, eliminując czasochłonny i wymagający wysokich kwalifikacji proces tworzenia wielu plików w programie Photoshop, złożonych z umieszczonych kaskadowo warstw dla uzyskania gładkiego efektu. Osiąga to, dodając obraz w skali szarości oryginalnego kolorowego pliku w RIP.

Funkcja została pierwotnie opracowana na potrzeby technologii druku 3D firmy Mimaki i jest oferowana wyłącznie przez firmę Mimaki w obszarze druku oznakowań i grafiki. Drukarnie Mimaki mogą teraz oferować drukowane tekstury, takie jak imitacja struktury drewna, obrazów olejnych na płótnie, a także wypukłe, dobrze widoczne napisy w bardziej tradycyjnych zastosowaniach oznakowań.


TOP w kategorii
- Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowej drukarki na rynek, na którym panuje zaciekła rywalizacja, a marże są coraz niższe. Jeśli chodzi o oferowanie nowych opłacalnych usług, nasz nowy produkt jest ważnym wyróżnikiem firmy dla klientów - mówi Danna Drion, starszy dyrektor ds. marketingu na region EMEA, Mimaki.

Na targach FESPA, firma Mimaki przedstawi korzyści atramentu metalicznego MUH-100-Si utwardzanego promieniami UV, pierwszego na świecie atramentu metalicznego do druku płaskiego Direct-to-Object. Łącząc specjalny jasny pigment aluminiowy z atramentem, drukarki mogą umieszczać metaliczny atrament UV bezpośrednio na produktach bez konieczności stosowania oddzielnego brokatu czy procesu nanoszenia folii. - Firma Mimaki po prostu kolejny raz dostarcza rozwiązania swoim klientom, aby mogli wyróżniać się na tle konkurencji i oferować markom druk o wartości dodanej, wykorzystując swoje usługi — dodaje Drion.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również