Nowe inwestycje i miejsca pracy w TSSE

©

Udostępnij:

Z deklaracji przedsiębiorców, którzy otrzymali zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, wynika, że na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) powstanie prawie 380 nowych miejsc pracy. Łączna wartość inwestycji wyniesie 538 mln zł.

Przedsiębiorcy zostali także zobowiązani do utrzymania dotychczasowego zatrudnienia w swoich firmach, które wynosi ok. 1,5 tys. osób.Wśród 12 firm, które otrzymały zezwolenia jest m.in. firma Uniwheels Production Poland, która w podstrefie w Stalowej Woli produkować będzie felgi aluminiowe. Dzięki inwestycji o wartości 160 mln zł powstanie 140 miejsc pracy.

Zezwolenie otrzymała też spółka Harper Hygienics, która w zakładzie w podstrefie w Mińsku Mazowieckim produkować będzie płatki kosmetyczne i inne wyroby higieniczne. To już drugie zezwolenie dla tej firmy, dzięki czemu, zatrudni ona 30 nowych pracowników i zainwestuje 84 mln zł.

W podstrefie w Przemyślu firma Tandem Wind Power uruchomi produkcję miniturbin wiatrowych. Spółka utworzy 26 nowych miejsc pracy i zainwestuje ponad 17 mln zł.

W pierwszym półroczu br. na terenie TSSE wydano 39 zezwoleń, a firmy zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości 1,81 mld zł i zatrudnienie prawie 870 pracowników.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Dotąd nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,7 mld zł. Dzięki strefie powstało ponad 26 tys. nowych miejsc pracy.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również