Nowe lasery od IPG

IPG
Reklama
Reklama

IPG Photonics Corporation, światowy lider w dziedzinie technologii laserów włóknowych, podczas jednego z największych wydarzeń branżowych w USA Photonics West 2014, zaprezentował szeroką gamę swoich nowych produktów.

Wśród prezentowanych nowości znalazła się między innymi nowa rodzina iterbowych laserów światłowodowych ECO o rekordowej sprawność powyżej 40% i czasie pracy pomiędzy interwencjami serwisowymi wydłużonym nawet do 5 lat. IPG zaprezentował również nową linię światłowodowych laserów nanasekundowych MEGA Pulse o energii impulsu wynoszącej ponad 100 mJ. Na targach pokazano również szeroką gamę wysokiej mocy laserów pracujących w zakresie światła widzialnego z możliwością wyboru długości fali od światła zielonego do czerwonego. Ponadto wśród nowości IPG znalazły się także bardzo wydajne i efektywne kosztowo lasery światłowodowe UV klasy przemysłowej, działające na długościach fal 355 nm i 266 nm, pracujące w trybach impulsowych lub CW (Continuous Wave) oraz nowa rodzina przemysłowych laserów piko i femtosekundowych o wysokiej energii impulsu i dużej rozpiętości mocy dla różnych długości fal. IPG pokazał także kilka wersji impulsowych i hybrydowych laserów krystalicznych (Cr:ZnS) pracujących w średniej podczerwieni (w zakresie od 2 µm do to 4.5 µm), włączając w to pierwsze praktyczne źródło lasera femtosekundowego w zakresie widma 2400-2500 nm.

Reklama

- Nowe lasery obejmują szeroki segment widma optycznego, w tym w pobliżu połowy długości fali i podczerwonych, widzialnych i ultrafioletowych. Prezentujemy grupę produktów, które zapewniają wiele nowych rozwiązań dla klientów. Nowe produkty zostały zaprojektowane z myślą o jak najlepszej wydajności i niezawodności przy jednoczesnej optymalizacji kosztów inwestycji i eksploatacji. Nasz rozbudowany wybór laserów pozwala z jednej strony nowym i dotychczasowym klientom uzyskać znaczące korzyści, a z drugiej strony dotrzeć laserom IPG na zupełnie nowe rynki: półprzewodników, LED, techniki solarnej, monitorów, rozrywki, kina i druku 3D oraz wielu innym ciekawym rozwiązaniom – powiedział Dr. Valentin Gapontsev, CEO of IPG Photonics.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama