Nowe łożyska NSKHPS

Preview
NSK
Reklama
Reklama

 

Firma NSK rozszerzyła serię wysokowydajnych standardowych łożysk tocznych NSKHPS w celu zapewnienia europejskim producentom maszyn oraz zespołom utrzymania ruchu wyższej obciążalności, mniejszych wymiarów i większej wydajności energetycznej.

Pierwsze łożyska NSKHPS zostały wprowadzone na rynek kilka lat temu, lecz to dopiero obecnie seria produktów jest prawie kompletna i obejmuje łożyska kulkowe poprzeczne, łożyska walcowe, łożyska baryłkowe, łożyska kulkowe skośne, precyzyjne łożyska kulkowe skośne i łożyska kulkowe skośne o większej odporności na obciążenia osiowe.  Średnica otworów łożysk zawiera się w przedziale od 10 mm do 280 mm, a wartości obciążeń dynamicznych od 2,37 kN do 3800 kN w zależności od zastosowania.

Reklama

Łożyska produkowane według specyfikacji NSKHPS oferują innowacyjne rozwiązania obejmujące wykorzystanie ultra czystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni bieżni i wałeczków. Pozwoliło to na uzyskanie znacząco wyższych współczynników obciążalności, które z kolei przekładają się na dłuższy okres eksploatacji, zmniejszone wymagania konserwacyjne i niższe całkowite koszty użytkowania. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Nowy standard łożysk NSKHPS został opracowany w celu zaspokojenia wzrastającego popytu na komponenty napędowe oferujące dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji. Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia i wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, ze względu na wyższe wartości obciążalności, konstruktorzy mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe zestawy montażowe.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama