Nowe moduły MOSFET firmy Fairchild Semiconductor

Preview
Reklama
Reklama

RS Components wzbogacił swoją ofertę o siedem nowych modułów DrMOS MOSFET firmy Fairchild Semiconductor, światowego producenta wysokowydajnych rozwiązań półprzewodnikowych stosowanych w modułach mocy i urządzeniach mobilnych. Nowe modele to układy wysokiej mocy w miniaturowej obudowie.

Rodzina modułów DrMOS firmy Fairchild to produkty najnowszej generacji - w pełni zoptymalizowane, ultrakompaktowe tranzystory MOSFET ze zintegrowanym sterownikiem, przeznaczone do układów wysokiej mocy i wysokiej częstotliwości, stosowanych w przetwornicach DC-DC obniżających wartość napięcia. Niewielkie rozmiary modułu zapewniają lepsze upakowanie elementów na płytce w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Model FDMF6820C jest zamknięty w miniaturowej obudowie PQFN o wymiarach 6 x 6 mm i zawiera sterownik IC, dwa tranzystory mocy MOSFET, diodę Schottky'ego obwodu bootstrap oraz zabezpieczenie termiczne.

Reklama

Siedem nowych modułów, w tym modele FDMF6820A/B/C, FDMF6823A/B/C i FDMF6833C wykonano w chronionej patentem technologii PowerTrench firmy Fairchild. Zastosowanie technologii PowerTrench zapewnia bezproblemowe przełączanie, minimalizuje „dzwonienie" w układach i znacznie ogranicza potrzebę stosowania elementów obwodu ograniczającego w przetwornicach obniżających wartość napięcia.

Główne obszary zastosowań modułów: gamingowe płyty główne o wysokiej wydajności, kompaktowe serwery kasetowe, komputery stacjonarne, stacje robocze, wysokoprądowe przetwornice DC-DC point-of-load, regulatory napięcia do mikroprocesorów sieciowych i telekomunikacyjnych oraz moduły regulatorów napięcia SFF.

Reklama

http://pl.rs-online.com/

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama