Nowe narzędzia Wonderware dla projektantów systemów

©

Udostępnij:

Firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań Wonderware, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych wersji dwóch ważnych narzędzi służących projektantom przemysłowych systemów informatycznych do tworzenia, testowania i wdrażania własnych obiektów informatycznych - Wonderware DAServer Toolkit 3.0 oraz Wonderware ArchestrA Object Toolkit 3.1.

Nowy zestaw narzędzi zapewnia użytkownikom Wonderware wzrost produktywności w tworzeniu aplikacji przemysłowych, pozwalając na tworzenie interfejsów komunikacyjnych dla specjalizowanych urządzeń oraz na tworzenie własnych obiektów w technologii ArchestrA.

„Narzędzia te przeznaczone są przede wszystkim dla firm wdrażających systemy i twórców własnych branżowych rozwiązań. Dzięki temu nasi partnerzy mogą tworzyć aplikacje bazujące na standardowej Platformie Systemowej Wonderware, oferując je jako własne rozwiązania." - mówi Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR firmy ASTOR, dystrybutora oprogramowania Wonderware. - „Zestawy narzędziowe pozwalają poszerzać funkcjonalność dostępną już w i tak bogatej ofercie Wonderware. Jest to zgodne z ideą budowania ekosystemu partnerów firmy Wonderware, tworzących specjalizowane rozwiązania branżowe wykorzystujące technologię Wonderware."Wonderware DAS Server Toolkit 3.0 pozwala na tworzenie rozwiązań komunikacyjnych dla Platformy Systemowej Wonderware w sytuacjach, gdy np. dane urządzenie nie udostępnia żadnego protokołu komunikacyjnego. Narzędzie to służy najczęściej integratorom systemów do podłączenia specjalizowanych urządzeń do Platformy Systemowej na etapie wdrażania nowego rozwiązania.
„Wsłuchujemy się uważnie w potrzeby naszych partnerów, którzy zgłaszali nam prośby o łatwiejsze narzędzia, pozwalające na wdrażanie niskobudżetowych systemów." - komentuje Keith Jones, Manager ds. Marketingu w firmie Wonderware. „Ten zestaw narzędziowy upraszcza i automatyzuje zadanie, które wcześniej było skomplikowanym projektem programistycznym. Pozwala projektantom rozbudowywać rozwiązania Wonderware szybko i pewnie. Serwery komunikacyjne DAServer utworzone za pomocą tego narzędzia są zgodne z OPC, a także zapewniają bogate możliwości integracji z przemysłową infrastrukturą informatyczną opartą na standardzie ArchestrA."

W pełni zintegrowany z Microsoft Visual Studio 2008, DAServer Toolkit 3.0 oferuje także kreatory do tworzenia nowych programów komunikacyjnych wykorzystujących protokoły sieci Ethernet i sieci szeregowych oraz kreator instalatora, który pozwala na łatwą dystrybucję i instalację nowo utworzonych drajwerów.

Wonderware ArchestrA Object Toolkit w wersji 3.1 został w dużym stopniu przeprojektowany w celu umożliwienia programistom tworzenia w technologii ArchestrA własnych obiektów na dwa różne sposoby - w postaci zaawansowanych skryptów bądź w języku C#.
Projektanci docenią możliwość tworzenia i modyfikacji szablonów obiektów aplikacji, wielokrotnie wykorzystywanych później we własnych branżowych rozwiązaniach, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony ich własności intelektualnej, dzięki zabezpieczeniu przed niepowołanymi modyfikacjami ze strony użytkowników.
ArchestrA Object Toolkit zintegrowany jest z Microsoft Visual Studio .NET, co zapewnia dwukierunkową wymianę pomiędzy usługami aplikacji w technologiach ArchestrA i Microsoft .NET. Narzędzie to jest innowacją w integracji automatyki
i systemów IT, otwierając partnerom i klientom firmy Wonderware nowe możliwości.„Microsoft i Wonderware oferują narzędzia do monitorowania, kontroli i zarządzania produkcją, jak również systemy klasy MES. Nowy zestaw narzędzi od Wonderware zapewnia użytkownikom znaczny wzrost produktywności w tworzeniu aplikacji przemysłowych." - mówi Chris Colyer, Global Director of Manufacturing Operations Strategies w firmie Microsoft.
Zestawy narzędziowe Wonderware uwalniają użytkowników od konieczności znajomości struktury wewnętrznej systemu informatycznego, jednocześnie pozwalając na pełne wykorzystanie integracji stworzonych przez siebie obiektów z technologią Microsoft .NET.

www.astor.com.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również