Nowe roboty Yaskawa

Yaskawa
Reklama
Reklama

 

Japońska firma wprowadza do oferty nowe modele GP7 i GP8, które rozszerzają gamę robotów przemysłowych MOTOMAN z serii GP.

Oba roboty z siedmioma i ośmioma kilogramami nośności mają klasę zabezpieczeń IP67. Dzięki temu bez dodatkowych modyfikacji mogą być stosowane w trudnych warunkach do zadań związanych z manipulowaniem i automatyzacją. Budowa robotów umożliwia manipulatorowi głębokie sięganie w obszar roboczy, a gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie. Do połączenia manipulatora ze sterowaniem wystarczy tylko kabel. Obniża to ryzyko zużycia materiału, a co za tym idzie – koszty utrzymania, konserwacji i zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce do instalacji.

Reklama

Seria GP sterowana jest za pomocą nowego oprogramowania YRC1000. Nowa technika napędowa obniża czas potrzebny do uruchomienia, a to wszystko dzięki zminimalizowanym zmianom w ruchach o różnorodnych prędkościach.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama