Nowe rozwiązania typu SaaS w ofercie firmy Siemens

CAMdivision, NX Trial © CAMdivision

Udostępnij:

Oprogramowanie Sicenster 3D oraz Simcenter Amesim to nowy wynalazek firmy Siemens Digital. Dzięki strategicznej współpracy Siemens ze spółką Rescale, inżynierowie otrzymują do swej dyspozycji wysokowydajne narzędzia symulacyjne, które są oferowane w formie dostępnych natychmiast i wydajnych kosztowo rozwiązań SaaS. 

Strategia SaaS, która jest szczególnie korzystna dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozwala na korzystanie z nowych, łączonych w pakiety rozwiązań produktowych. Klienci mogą samodzielnie decydować o tym, jaki poziom funkcjonalności jest im niezbędny. Opłaty są ponoszone w postaci miesięcznego abonamentu obejmującego także koszty licencyjne. Wykorzystanie infrastruktury komputerowej jest rozliczane na podstawie rzeczywistego czasu jej użycia. 

Duże firmy również mogą skorzystać dzięki udostępnieniu Simcenter na działającej w chmurze platformie Rescale, ponieważ mają dostęp do wielu elastycznych opcji licencyjnych pozwalających im na stawianie czoła konkretnym wyzwaniom biznesowym. Dzięki rozwiązaniu SaaS, istnieje możliwość krótkoterminowego wykorzystywania dodatkowych licencji na oprogramowanie w okresach zwiększonej intensywności pracy. Klienci Simcenter mogą także polegać na własnych licencjach, wykorzystując własne aktywa w sytuacjach, w których istnieje zapotrzebowanie na wysokowydajną moc obliczeniową.

Siemens konsekwentnie korzysta z chmury, udostępniając wszystkim firmom różnego rodzaju oprogramowanie oraz wysokiej jakości zdolności symulacyjne. Oprócz Simcenter Amesim oraz Simcenter 3D, chmura pozwala także uzyskać dostęp do Nastran i Simcenter STAR-CCM+. Dzięki temu firmy każdej wielkości mogą tworzyć i symulować działanie cyfrowych kopii swoich produktów, dostosowując swoje działania do aktualnych potrzeb i wykorzystując w tym celu uznaną platformę HPC.

Źródło: SiemensUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również