Nowe stacje osuszania i filtracji

Parker Hannifin, stacje osuszania i filtracji © Parker Hannifin

Udostępnij:

Nowe zintegrowane stacje osuszania i filtracji CDAS (do oczyszczania i osuszania powietrza) i OFAS (do wytwarzania powietrza odolejonego) firmy Parker zapewniają powietrze o sprawdzonej jakości i pozwalają zmaksymalizować wydajność.

Te wyposażone w zaawansowane filtry bazujące na technologii OIL-X systemy są zgodne z normami ISO 7183 i ISO 8573-1. Instalacja OFAS oferuje ponadto powietrze o klasie czystości „0” – zarówno w przypadku sprężarek smarowanych olejem, jak i tzw. bezolejowych, zapewniając najwyższą jakość powietrza w punkcie odbioru u użytkownika w zastosowaniach krytycznych przy niższym koszcie niż w przypadku sprężarek bez smarowania olejowego.Energooszczędna technologia zastosowana w jednostkach CDAS i OFAS przyczynia się ponadto do obniżenia kosztów zasilania i pozwala na uzyskanie oszczędności, także w dłuższej perspektywie czasu. Instalacje są wyposażone w bardzo wytrzymałe wkłady osuszające z wypełnieniem techniką tzw. Snow-storm, która maksymalizuje gęstość upakowania, zapobiega efektowi kanałowemu, gwarantuje stały punkt rosy oraz pomaga utrzymać bardzo niskie ciśnienie różnicowe (spadek ciśnienia) w instalacji i zmniejszyć zużycie energii przez sprężarkę.

Nowe instalacje automatycznie dostosowują pracę osuszacza do lokalnych warunków na wlocie i zapotrzebowania na sprężone powietrze. Instalacja zapewnia w ten sposób optymalne zużycie energii i pełne wykorzystanie materiału osuszającego. W efekcie nakłady na obsługę techniczną są mniejsze, a koszty energii zdecydowanie niższe. Możliwe oszczędności sięgają nawet 85%. Wkłady osuszające z wypełnieniem „Snow-storm” zapewniają wyjątkowo długi okres żywotności (do 5 lat), co obniża ogólny koszt eksploatacji.

Rozwiązania CDAS i OFAS są proste w montażu, eksploatacji i utrzymaniu. Obie instalacje wyposażono w duże wyświetlacze na panelu sterowania, na których w czasie rzeczywistym podawane są informacje o stanie i warunkach roboczych. Nastawę strumienia na regenerację można łatwo zaprogramować na aktualne, minimalne ciśnienie robocze bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu. Ponadto nakręcane pokrywy zbiorników pozwalają łatwo i szybko wymienić wkłady osuszające bez konieczności użycia specjalnych narzędzi.Źródło: Parker

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również