Nowe sterowanie Engel CC300

Dni otwarte Engel © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

ENGEL podczas Dni Otwartych, które odbyły się 24 i 25 czerwca w siedzibie firmy w Warszawie, zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie - system sterowania ENGEL CC 300. Goście mieli okazję poznać zalety i wypróbować możliwości nowej jednostki sterującej, która jest prosta i intuicyjna w obsłudze jak smartfon.

System sterowania ENGEL CC 300 to rozwiązanie posiadające w pełni zoptymalizowany sposób sterowania i nowe funkcje. Goście obecni podczas drzwi otwartych zapoznali się nie tylko w teorii z budową i możliwościami nowej jednostki sterującej, ale mogli ją również przetestować w praktyce. Po wykładach i wstępnym szkoleniu, podzieleni na grupy uczestnicy spotkania, mieli okazję wypróbować nowy sterownik na specjalnie w tym celu przygotowanych do pracy wtryskarkach.Istotą nowej jednostki sterującej jest możliwość sterowania wtryskarkami i gniazdami produkcyjnymi według zadań, jak np. zmiana formy lub według funkcji, jak np. wtrysk. Podczas konkretnego etapu procesu prezentowane są wyłącznie niezbędne dane i konieczna ilość szczegółów, dotyczących poszczególnych operacji.
Sterownik CC300 jest wyposażony w nowy system sterowania e­move, pozwalający na kontrolę drogi z milimetrową dokładnością i równoczesną kontrolą prędkości ruchów. Jeden przycisk, przy odpowiedniej konfiguracji jest w stanie zapewnić kontrolę na procesem bez ujemnego wpływu na wydajność lub bezpieczeństwo.

Pełna integracja robotów liniowych ENGEL viper oraz wieloosiowych robotów ENGEL easix, które współpracują z nową generacją systemów sterujących, także pozytywnie wpływa na proces. Całe gniazdo produkcyjne może być sterowane i monitorowane centralnie poprzez panel sterujący wtryskarki.
Nowoczesny 21" wyświetlacz full HD ułatwia odczyt danych oraz oferuje prostą i przyjazną dla użytkownika nawigację. Prezentacja danych na ekranie monitora może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, a ręcznym elementom sterowania mogą zostać przypisane zróżnicowane funkcje. Panel sterowania automatycznie dostosowuje się do użytkownika, który się na niego zaloguje. Programowalna karta chipowa pozwala na automatyczne określenie poziomu i zakresu uprawnień użytkownika wtryskarki.

Dzięki zastosowaniu dotykowego ekranu pojemnościowego i interfejsu podobnego do znanych nam z nowoczesnych urządzeń mobilnych, nowa jednostka sterowania może być używana w tak prosty sposób jak smartphone i równie szybko reagować na polecenia. Szyba ochronna zapewnia solidność i odporność na brud, nawet w przypadku niekorzystnych warunków zewnętrznych.
CC 300 jest również wyposażony w nowy, umożliwiający pełną kontrolę nad maszyną pilot, który już niedługo będzie dostępny w opcji bezprzewodowej.

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również