Nowe technologie kluczem do inteligentnej produkcji

©

Udostępnij:

Tegoroczne targi HANNOVER MESSE 2014 odbędą się w dniach 7-11 kwietnia, a tematem wiodącym imprezy będzie „Integrated Industry – NEXT STEPS”. W ten sposób Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych sięgają po temat numer jeden dla przyszłości branży i opisują kolejne kroki w kierunku stworzenia inteligentnej, samoorganizującej się fabryki.

Celem Integrated Industry są zdolne do przeobrażeń urządzenia produkcyjne, pozwalające zaprogramować się na globalne wahania sprzedaży i indywidualne życzenia klientów. Przy tym wszystkie komponenty – od obrabianych produktów poprzez maszyny aż po systemy transportowe – zostają połączone w jedną sieć, w której samodzielnie komunikują się między sobą. Obrabiany produkt nie jest przesyłany po taśmie produkcyjnej od punktu do punktu według określonego schematu, lecz jest w stanie samodzielnie sterować modularnymi wysepkami produkcyjnymi oraz inicjować niezbędne etapy obróbki.– Elastyczność i wydajność są najistotniejszymi kryteriami powodzenia w dotrzymaniu w przyszłości kroku międzynarodowej konkurencji. Dlatego już dziś należy podjąć dalsze, a przede wszystkim prawidłowe kroki w celu urzeczywistnienia wizji inteligentnej, elastycznej „fabryki jutra”. Eksponując motyw „Integrated Industry – NEXT STEPS”, targi HANNOVER Messe stają się prekursorem przemysłu 4.0 – mówi dr Jochen Köckler, członek zarządu Deutsche Messe AG.

Targi HANNOVER MESSE 2014 jednoczą siedem wiodących targów specjalistycznych organizowanych w jednym miejscu. Wystawcy zaprezentują innowacje technologiczne rewolucjonizujące wszystkie ogniwa łańcucha tworzenia wartości, których spektrum tematyczne obejmuje wszelkie kluczowe gałęzie przemysłu – od automatyki przemysłowej i IT, energetyki i technologii ochrony środowiska, zaopatrzenia przemysłu, technologii produkcyjnych i usług aż po sektor naukowo-badawczy. Innymi słowy, te najważniejsze targi technologiczne na świecie oferują pełen wachlarz przełomowych rozwiązań dla każdej branży przemysłu.

Krajem partnerskim targów w roku 2014 jest Holandia. To zdecydowany lider w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla sektora budowy maszyn i urządzeń oraz energetyki, a tym samym jeden z głównych partnerów handlowych Niemiec.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również