Nowe urządzenie spawalnicze MIG/MAG FITWELD™ 300

©

Udostępnij:

Kemppi Oy, międzynarodowy producent urządzeń spawalniczych z siedzibą w Finlandii, zaprezentowało model FitWeldTM 300.

Urządzenie to przejmuje spawanie punktowe metodą MMA w stoczniach i ciężkim przemyśle maszynowym. Wyznacza ono nową jakość i oferuje oszczędność energii nawet do 57% w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami MMA.Model FitWeldTM jest kompaktowym, lekkim, łatwym w obsłudze i wytrzymałym 3-fazowym urządzeniem zasilanym napięciem 400 V 50/60 Hz. Został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu urządzeń MMA w sczepianiu i spawaniu. FitWeldTM zapewnia nawet dwukrotnie szybsze spawanie niż urządzenia MMA, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac w stoczniach i ciężkim przemyśle maszynowym.

Natężenie prądu w cyklu pracy 20% wynosi 300A, natomiast napięcie biegu jałowego - 43 V. Urządzenie umożliwia pracę drutami pełnymi i rdzeniowymi ze stali miękkiej oraz drutami ze stali nierdzewnej i aluminium o średnicy 0,8-1,2 mm.

Urządzenie wyposażono między innymi w funkcję QuickArcTM, która zapewnia sprawne zajarzenie łuku z minimum odprysków i szybką stabilizacją. Najnowszy mechanizm podający GT WireDriveTM błyskawicznie reaguje na sygnały z uchwytu spawalniczego i gwarantuje sprawne podawanie drutu przy wielokrotnym zajarzaniu. Czujnik przepływu gazu GasGuardTM automatycznie blokuje spawanie przy niedostatecznym ciśnieniu lub braku gazu osłonowego, a wprowadzona w urządzeniach Kemppi nowe, unikalna opcja BrightsTM ułatwia bezpieczną wymianę szpuli drutu i korygowanie parametrów dzięki oświetleniu wnętrza obudowy.

Do szybszego, łatwiejszego i bezpieczniejszego spawania przyczyniają się również inne zalety urządzenia, w tym panel sterowania z prostym zadawaniem napięcia i prędkości podawania drutu, możliwość pracy w trybie 2-taktowym lub 4-taktowym, wytrzymałe rączki transportowe, całkowicie zamknięta komora szpuli drutu, możliwość korygowania wypływu gazu osłonowego oraz łatwa zmiana biegunowości spawania stosownie do potrzeb.

Spawanie sczepne w przemyśle ciężkim przez długi czas było wykonywane metodą MMA, która w porównaniu ze spawaniem MIG/MAG wiąże się z wysokimi kosztami ze względu na wolniejsze tempo pracy. Nowoczesne urządzenia MIG/MAG często charakteryzują się znacznie niższym poborem mocy niż tradycyjne spawarki MMA, a spawanie metodą MIG/MAG jest szybsze i bardziej estetyczne.
Z punktu widzenia bezpieczeństwa, również elektrody do spawania MMA stanowią większe zagrożenie dla użytkownika, kiedy znajdują się w uchwycie.Urządzenie FitWeldTM ma wymiary 457 x 226 x 339 mm i waży 14,5 kg


www.kemppi.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również