Nowoczesna obróbka powierzchni

Preview
Reklama
Reklama

Od 1989 roku Avalon zajmuje się w branży jubilerskiej projektowaniem i produkcją maszyn do obróbki powierzchni. Dzięki wieloletnim doświadczeniom prowadzonym w laboratorium firmy, współpracy z klientami oraz stosowaniu najwyższej jakości materiałów powstały maszyny, które zapewniły Avalonowi w branży jubilerskiej miano światowego lidera w obróbce powierzchni. Najnowsze maszyny firmy, wyposażone w innowacyjne komory robocze, ujrzały światło dzienne po raz pierwszy w 2009 roku na międzynarodowych targach jubilerskich w Bazylei, gdzie wzbudziły bardzo duże zainteresowanie najbardziej wymagających klientów. W tym roku Avalon wreszcie poszerza swoją ofertę z myślą o potrzebach firm przemysłowych.

Firma Avalon zdecydowała się na zaprojektowanie maszyn skierowanych do firm przemysłowych, od których często napływały zapytania dotyczące obróbki powierzchni, gratowania, wygładzania i polerowania. Avalon wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tego segmentu rynku, udostępnia swoje technologie, materiały obróbcze, know-how, dostępny do tej pory tylko w bardzo wymagającej branży jubilerskiej, w której końcowy efekt obróbki stoi na najwyższym poziomie. Oczywiście, w przemyśle na ogół tak dokładna powierzchnia jak w jubilerstwie nie jest konieczna, często wystarczy wygładzenie i przygotowanie powierzchni pod kolejny proces. Dysponujemy maszynami, dzięki którym wyrównywanie powierzchni np. po toczeniu czy frezowaniu odbywa się bez konieczności wykonywania tej pracy ręcznie. Nie trzeba dodawać, jakie korzyści niesie za sobą stosowanie takich innowacji.
Trzy grupy maszyn obecnie produkowanych przez Avalon umożliwiają obróbkę detali
odlewanych, tłoczonych, kutych, wykrawanych, toczonych, frezowanych i wtryskiwanych, które są wykonane z metali, tworzyw sztucznych, kamieni szlachetnych, szkła, ceramiki, drewna, gumy itp.
Pierwsza grupa maszyn to polerki bębnowe. Szlifowanie i polerowanie detali z użyciem urządzeń tego typu należy do najstarszych technologii - z powodzeniem stosowane do tej pory ze względu na uniwersalność tych maszyn. Do takich urządzeń można używać dowolnych pojemników, co umożliwia obróbkę detali o nietypowych gabarytach.
Polerki wibracyjne to druga grupa maszyn. Proces obróbki wibrościernej doskonale sprawdza się w zakresie szlifowania. Wibratory serii „W" są dostępne obecnie w trzech wielkościach. Gwarantują uzyskanie jednakowej jakości powierzchni na całym wyrobie. Jako ścierniwo stosuje się najczęściej kształtki żywiczne, ceramiczne, proszki lub wsad ze stali nierdzewnej.
Najszybszy system szlifowania i polerowania odbywa się przy użyciu polerek wirowych - najnowocześniejszych maszyn do mechanicznej obróbki powierzchni! Seria TE polerek wirowych to przede wszystkim jakość! Innowacyjny kształt komory roboczej , unikalny system pierścieni, precyzja wykonania oraz użyte do produkcji materiały wyróżniają urządzenia serii TE i plasują je w światowej czołówce maszyn obróbczych. Nadmienić tu należy, że urządzenia te są kontynuacją polskiej myśli technicznej, zapoczątkowanej na Politechnice Warszawskiej, gdzie powstała pierwsza w świecie wygładzarka rotacyjno-kaskadowa.
Wszystkie maszyny powstałe i produkowane w Avalonie są w całości produktem polskim.
Bliższą okazją do zapoznania się z ofertą firmy Avalon oraz możliwościami produkowanych przez nią maszyn będą zbliżające się Międzynarodowe Targi Poznańskie - Surfex (16-19.06.2009 r.). Podczas targów specjaliści firmy będą odpowiadać na pytania i przedstawiać propozycje rozwiązań zgodnych z indywidualnymi potrzebami klientów. Będzie to też okazja do przekazania próbek elementów, do których bezpłatnie zostaną dobrane odpowiednie procesy i technologia obróbki.

Reklama
Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama