Nowoczesne czujniki wilgotności Sensirion serii SHT3x

Czujnik wilgotności © Transfer Multisort Elektronik

Udostępnij:

Wilgotność oraz temperatura powietrza to dwa istotne parametry, mające duży wpływ na komfort. Zbyt niska wilgotność może doprowadzić do wysuszenia skóry oraz błony śluzowej, a w dalszej kolejności do podrażnień i objawów chorobowych przypominających grypę. Zbyt wysoka zaś sprzyja rozwojowi pleśni, drobnoustrojów itd.

Właśnie z tych względów w nowoczesnych systemach HVAC i pokrewnych urządzeniach, typu: klimatyzatory, nawilżacze czy osuszacze, stosuje się precyzyjne czujniki służące monitorowaniu jakości powietrza. Jednym z nich są te z serii SHT3x, czyli serii czujników wilgotności i temperatury, w których zastosowano nowy, zoptymalizowany układ CMOSens. To opracowane przez markę Sensirion rozwiązanie zapewnia większą niezawodność i dodatkowo poprawia dokładność pomiaru.Seria SHT3x oferuje szereg funkcji, takich jak: ulepszone przetwarzanie sygnału, dwa różne adresy I2C (wybierane przez podanie stanu logicznego na przeznaczony pin czujnika), tryb alertu wyzwalanego przez przekroczenie zadanej wartości wilgotności/temperatury czy prędkość komunikacji do 1MHz. Ponadto czujniki ze wskazanej serii posiadają napięcie w zakresach od 2,15V (lub 2,4V) do 5,5V DC mają też szeroki zakres temperatury pracy, mieszczący się od - 40°C do 125°C, oraz kompaktową obudowę DFN8 o wymiarach 2,5 x 2,5 x 0,9 mm.

Źródło: Transfer Multisort Elektronik

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również