Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym - seminarium

Reklama
Reklama

W dniach 18-19 listopada br. w Katowicach odbędzie się seminarium organizowane przez japońskiego producenta maszyn CNC Yamazaki Mazak pod hasłem: Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym – obrabiarki, narzędzia, komunikacja. W trakcie spotkania firma Forcam zaprezentuje autorskie rozwiązanie najnowszej generacji do zarządzania produkcją – Factory Framework. Jest to oprogramowanie MES, które zbiera i koreluje dane w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji całego procesu produkcji.

Seminarium organizowane przez Yamazaki Mazak Central Europe poświęcone będzie najnowszym rozwiązaniom dla sektora lotniczego z dziedziny obróbki skrawaniem, łączących w jedną całość obrabiarki, narzędzia, systemy oraz rozwiązania wspomagające obróbkę i produkcję. Podczas seminarium jego uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami z tej dziedziny oraz wezmą udział w pokazach obróbki, które będą realizowane na pięciu różnych obrabiarkach.

Reklama

Forcam, światowy lider w zakresie oprogramowania MES dla przemysłu, dostarczający usługi takim przedsiębiorstwom z sektora lotniczego jak m.in.: UTC, MTU Aero Engines i GKN Aerospace, wystąpi na seminarium jako jeden z ekspertów. Obok tak znanych partnerów jak: gospodarz spotkania – Yamazaki Mazak oraz firm Sandvik i Renishaw.

Maszyny Mazak aktywnie wspierają protokół typu open-source MT Connect. Forcam jest natomiast pierwszym europejskim dostawcą rozwiązania MES, który gwarantuje kompatybilność oprogramowania z darmowymi systemami komunikacji pomiędzy urządzeniami przemysłowymi takimi właśnie jak MTConnect. Jest to duży krok naprzód, który umożliwia połączenie maszyn CNC z oprogramowaniem MES w o wiele szerszym zakresie.

Powiązane firmy

Reklama

W trakcie spotkania w Katowicach o technologii Forcam opowie Tomasz Lebitko, Managing Director Eastern Europe Forcam. Na żywo będzie też zademonstrowany proces zbierania i wizualizowania danych z maszyn Mazak za pomocą oprogramowania Factory Framework.

Seminarium Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym odbędzie się w Centrum Technologicznym Yamazaki Mazak Central Europe w Katowicach w dniach 18-19.11.2014 (od 9:30-16:30).

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama