Nowość! Elementy z linii ELECOLORS w kolorze zielonym

Elesa+Ganter, Elecolors © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Gama kolorystyczna ELECOLORS, na którą składają się kolory: pomarańczowy, szary, żółty, niebieski, czerwony i czarny została rozszerzona o kolor zielony (RAL 6017).

Linia kolorystyczna ELECOLORSOznaczanie kolorami przycisków, przełączników sterowniczych, uchwytów lub pokręteł jest dobrą praktyką inżynierską. Projektanci maszyn i urządzeń coraz częściej wykorzystują tego typu rozwiązania głównie po to, aby zwrócić uwagę operatora lub wskazać mu, że zalecane jest wykonanie pewnego działania. Do tego celu zazwyczaj używa się barwy: czerwonej, żółtej, niebieskiej oraz zielonej.

W zastosowaniach typowo przemysłowych kolor zielony symbolizuje uruchomienie, załączenie sterowania automatycznego lub wykonanie działania bezpiecznego. Kolor ten sygnalizuje operatorowi, że przy wykonywaniu danej operacji nie stwarza on żadnego zagrożenia. Barwa zielona nie powinna być używana do działań związanych z zatrzymywaniem lub przerywaniem działania urządzenia.

W podążaniu za „eko-modą” zieleń od zawsze towarzyszy produktom energooszczędnym, ekologicznym i bezpiecznym. Najlepszy efekt pod względem designu i estetyki maszyn oraz urządzeń osiąga się, łącząc kolor zielony z żółtym oraz z odcieniami bieli. Biały kolor zapewnia dodatkowo czystość i przestrzenność maszyny. Aspekt ekologii oraz wzrastająca w tym względzie świadomość przedsiębiorców i konsumentów wymusza zmiany w podejściu do projektowania we wszystkich branżach na świecie. Powoli również kwestie proekologiczne zaczynają być wymieniane jako warunki udziału w wielu przetargach.

Kolorowe elementy to również idealna propozycja dla producentów, którzy posiadają logo w jednym z kolorów z serii ELECOLORS. Komponenty w określonym kolorze sprawiają, że maszyna lub urządzenie automatycznie kojarzy się z daną marką. Dodatkowo istnieje również możliwość umieszczenia logo techniką tampodruku np. na zaślepkach w dowolnym kolorze.

 

Przykład urządzenia z wykorzystaniem elementów z linii ELECOLORS w kolorze pomarańczowym, nawiązującym kolorystycznie do logo firmy Clifton Food Range

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty ELESA+GANTER w kolorze zielonym RAL 6017:

 

EBK-C SOFT Gałki z miękkiego w dotyku technopolimeru EBP Uchwyty z technopolimeru EBP.FLX Elastyczne uchwyty z technopolimeru z elastomerem
 
EGK.SOFT Pokrętła z wgłębieniami pod wygodny chwyt ELC Dźwignie przełączające z technopolimeru​ ELCR Dźwignie przełączające z technopolimeru
EPR Uchwyty kasetowe z technopolimeru ERW Rękojeści nastawne z technopolimeru ERX Rękojeści nastawne z technopolimeru
ESP Uchwyty bezpieczne z technopolimeru ETH Uchwyty rurowe z technopolimeru i aluminium EWP Uchwyty z technopolimeruM.479 Uchwyty z technopolimeru MBT+I Pokrętła sterujące z rękojeścią obrotową z technopolimeru  

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

>>Jeśli nie posiadasz, zamów katalog<<

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47

 

 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również