Nowość w zakresie mocowania detali

© Roemheld

Udostępnij:

 

Firma ROEMHELD wprowadza kolejny typ kompaktowego docisku mocującego: docisk z płaską dźwignią. Płaska dźwignia mocująca wykonuje w nim ruch wahadłowy, zaś szeroki korpus zapewnia pewne prowadzenie i znaczną stabilność mocowanego detalu.

Dzięki kompaktowej obudowie, zabudowie kanałowej i minimalnemu zapotrzebowaniu na miejsce docisk sprawdzi się w urządzeniach mocujących posiadających ograniczoną powierzchnię montażu. Płaska dźwignia mocująca umożliwia obróbkę powierzchni wystających zaledwie kilka milimetrów ponad punkt mocowania. Dociski występują w wersjach jedno- i dwustronnego działania, w 4 rozmiarach (od 2,5 do 12 kN) oraz z dźwigniami dostępnymi jako gotowe lub prefabrykaty do obróbki według potrzeb. Standardowe wyposażenie w pneumatyczną kontrolę położenia dźwigni umożliwia zastosowanie tych docisków w systemach automatycznych i zrobotyzowanych.Kolejną nowością w dziedzinie komponentów mocujących są siłowniki centrujące z wymiennymi szczękami. Występują one w wersjach 2- oraz 3-punktowych i charakteryzują się powtarzalnością centrowania ±0,02 mm. Duży skok mocowania (10 mm na szczękę) oraz wysokie siły mocowania (do 2,5 kN/szczękę) czynią siłownik uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem do mocowania na wiele sposobów. Połączenie wersji 2- i 3-punktowej umożliwia wymuszenie ułożenia detalu w linii otwór-otwór z jasno określonym centrum.

Opcjonalna pneumatyczna kontrola obecności detalu umożliwia kontrolowanie poprawności zamocowania i pozwala na stosowanie tych siłowników w układach zautomatyzowanych. Jednocześnie kanał pneumatyczny może być wykorzystany jako kanał odmuchujący siłownik w momencie odpięcia i wyciągania detalu.
Niskie wymienne szczęki mocujące pozwalają na dopasowanie ich do konturu detalu, a bezpośrednie oparcie detalu na szczękach powoduje możliwość wyeliminowania dodatkowych punktów podparcia. Zabudowa bezpośrednio w płycie i zasilanie kanałowe umożliwiają znaczne oszczędności miejsca.

www.inmetbth.pl
www.roemheld-gruppe.de

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również