Nowości Haimer Polska na targach STOM

Preview
Raven Media
Reklama
Reklama

Podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny na targach STOM firma Haimer Polska zaprezentuje m.in. najnowszą wersję urządzenia do pomiaru i ustawiania narzędzi Haimer Microset Smart SE, rozwiązanie do mocowania termokurczliwego, a także prezentowane będą rozwiązania z zakresu IT, które mają pomóc w monitorowaniu zasobów narzędziowych.

Najnowsza wersja urządzenia Haimer Microset Smart SE łączy w sobie przystępną cenę z dość zaawansowanymi rozwiązaniami. Zaprezentowane zostanie również rozwiązanie do mocowania termokurczliwego Power Clamp Comfort i4.0. Jest to urządzenie, które doskonale wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0, maksymalnie upraszczając proces mocowania narzędzi. Maszyna wyposażona w czytnik kodów umożliwia skanowanie uchwytów obróbkowych i automatyczny dobór czasów grzania dla optymalnego wykorzystania uchwytów. Ponadto, wyposażona jest w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali, umożliwiający wprowadzanie indywidualnych cech oprawek narzędziowych i na tej podstawie dobór parametrów grzania. Stół obrotowy umożliwia zamocowanie do 3 uchwytów obróbkowych w ciągu minuty przy jednoczesnym ich chłodzeniu, aby przyspieszyć czas czas przygotowania narzędzi.

Reklama

Ponadto prezentowane będą rozwiązania z zakresu IT, które mają pomóc w zakresie monitorowaniu zasobów narzędziowych, jak i ich przepływów, a także integrować dane z urządzeń takich jak: obrabiarka, urządzenie do pomiaru i ustawiania narzędzi, urządzenia do mocowania termokurczliwego i wyważarki. Wspólny interfejs oraz możliwość integracji wszystkich urządzeń z zewnętrznym systemem narzędziowym pozwoli użytkownikom stosunkowo szybko ocenić wzrost efektywności procesu produkcyjnego.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Haimer

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama