Nowości techniki grzewczej marki Ferro

dobowy regulator elektroniczny © Ferro

Udostępnij:

 

Firma Ferro wprowadza do swojej oferty nowe produkty z działu techniki grzewczej. Są to grupa mieszająca do rozdzielaczy 1” dla pompy 130 mm, dobowe regulatory elektroniczne oraz termometr axialny.Grupa mieszająca do rozdzielaczy 1” dla pompy 130 mm
Grupa mieszająca do rozdzielaczy 1” dla pompy o rozstawie przyłączy 130 mm GM-WP jest urządzeniem służącym do obniżenia temperatury czynnika grzewczego w instalacjach ogrzewania podłogowego. Głównymi elementami grupy są: czterodrogowy mieszający zawór termostatyczny Rp3/4 o zakresie regulacji 25°C-50°C, termometr 0-80°C oraz odpowietrznik ręczny służący do odpowietrzenia pompy. Dodatkowo na wyposażeniu znajdują się półśrubunki do pompy 1 1/2” oraz przyłącza do rozdzielacza z uszczelnieniem o-ring. Całe urządzenie pełni rolę miejscowego układu zmieszania stosowanego w przypadku, kiedy ogrzewanie podłogowe znajduje się w obrębie jednej kondygnacji. Konstrukcja i wymiary grupy mieszającej umożliwiają montaż bezpośrednio do każdego typu rozdzielacza o rozstawie przyłączy 210 mm. Charakterystyczną cechą i główną zaletą urządzenia są prostota i precyzja regulacji oraz małe gabaryty.Dobowe regulatory elektroniczne
Najnowsze regulatory temperatury marki Ferro – dobowy regulator elektroniczny FQ1 i dobowy regulator elektroniczny bezprzewodowy FQ1TXT6 przewidziane są do pracy w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych.

Głównym zadaniem regulatora jest sterowanie urządzeniem grzewczym tak, aby osiągnąć zadaną temperaturę. Urządzenia Ferro są zgodne z dyrektywami EMC, LVD, RoHS. Charakteryzują się funkcjonalnością, prostotą i wygodą w ustawianiu temperatury. Na uwagę zasługuje innowacyjna funkcja automatycznego zapamiętywania dwóch nastaw dobowych. Do podstawowych funkcji regulatorów należy: sygnalizacja pracy urządzenia grzewczego, sygnalizacja rozładowania baterii, korekta wskazań temperatury, a także możliwość wyłączenia regulatora po sezonie grzewczym. Urządzenia posiadają także tryb testowy pozwalający na sprawdzenie poprawności działania regulatora.

Charakterystyka techniczna regulatorów:

 • Napięcie zasilania: 3V DC (2 baterie AA)
 • Zakres pomiaru temperatury: od -9,9°C do +45°C
 • Zakres regulacji temperatury: 5°C – 45°C
 • Dokładność wskazań temperatury: 0,1°C
 • Dokładność regulacji temperatury: 0,2°C
 • Zakres histerezy: 0,2°C/0,5°C/1°C/2°C/5°C
 • Temperatura pracy od 2°C do 45°C
 • Maksymalne obciążenie: 5 A, 230 V, 50 Hz

Regulator przewodowy posiada wyjście przekaźnikowe, beznapięciowe, SPDT (przełączne). W modelu przewodowym FQ1 istnieje możliwość podłączenia czujnika zewnętrznego. Producent oferuje regulatory w komplecie z kołkami rozporowymi i bateriami.

Termometr axialny
Armatura pomiarowa marki Ferro została poszerzona o nowy model termometru. Termometr 40 mm 1/4" 120°C axialny (tylny) T40120A służy do pomiaru temperatury we wszelkich rodzajach instalacji grzewczych. Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej, pokrywa z tworzywa odpornego na zarysowanie, a tarcza z aluminium lakierowanego proszkowo. Mechanizmem urządzenia jest spirala bimetaliczna.

Parametry techniczne:

 • Średnica tarczy: 40 mm
 • Zakres: 0-120°C
 • Przyłącze: mosiężne 1/4” tylne

Źródło: Ferro

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również