Nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP

źródło: Technische Universität Hamburg-Harburg (TUHH) ©

Udostępnij:

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i TÜV SÜD Polska zostali parterami biznesowymi. W ramach współpracy wprowadzą na rynek nowy certyfikat bezpieczeństwa nanomateriałów NANO SoP.

Nanotechnologia jest szybko rozwijającą się dziedziną nauki i posiada liczne zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Sprzedawcy oraz nabywcy nowych materiałów powinni mieć dostęp do rzetelnej informacji na temat ich charakterystyki oraz bezpieczeństwa dla naszego zdrowia i środowiska. Ogromne znaczenie ma zatem dobór dobrze ugruntowanych, sprawdzonych metod badawczych do oceny tych właściwości.Nowy certyfikat to jedyny znak na polskim rynku, który otrzymają producenci nanoproszków oraz firmy z branży chemicznej, kosmetycznej i motoryzacyjnej. Znak jest gwarantem wysokich standardów prowadzenia badań materiałowych w zakładach przemysłowych, zachowania najwyższego bezpieczeństwa procesów pracy z nanomateriałami, a także będzie określał jakość i właściwości fizyko-chemiczne przedmiotowych nanomateriałów.

Nadanie certyfikatu NANO SoP przez TÜV SÜD Polska jest poprzedzone gruntownymi badaniami nanocząstek, wykonywanymi zgodnie z normą ISO/TS 17200:2013 (E) przez Laboratoria Badań Sorpcyjnych, Mikroskopii Elektronowej, Krystalografii i Spektroskopii w Podczerwieni z Transformacją Fouriera Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Jedyny na polskim rynku certyfikat bezpieczeństwa NANO SoP wydawany przez TÜV SÜD Polska jest dla jego posiadaczy istotnym narzędziem zwiększającym wiarygodność i konkurencyjność w komunikacji z klientami, a także stanowiącym dowód jakości oferowanych produktów i usług oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy.Źródło: EIT+

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również