Nowy gatunek cermetu

©

Udostępnij:

Firma Seco opracowała nowy gatunek cermetu TP1030, dzięki któremu możliwe będzie zachowanie wysokiej wydajności gwintowania oraz trwałości narzędzia podczas wielkoseryjnego toczenia gwintów w stali i stali nierdzewnej. Gatunek ten pozwala utrzymać wąski zakres tolerancji i uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni w szerokim zakresie prędkości skrawania.

Gatunek TP1030 jest dostępny z płytką typu S, aby zapewnić ujednolicony profil krawędzi. To bardzo drobnoziarnisty substrat cermetu, który zwiększa wydajność i pozwala uzyskać doskonale wykończoną powierzchnię. Cechuje się większą odpornością na  zużycie kraterowe niż węglik i zmniejsza ryzyko powstawania narostu na krawędzi. Nanolaminat TiSiAIN nakładany metodą PVD dodatkowo chroni krawędź, co pozwala uzyskać niezrównaną wydajność.  

TP1030 – specjalny gatunek optymalizujący do stali i stali nierdzewnej – stanowi doskonałe uzupełnienie płytek CP500, CP300 i CP200 do toczenia gwintów z węglika pokrywanego PVD. Jest dostępny w większości najbardziej popularnych  wielkości zewnętrznych i wewnętrznych profili oraz podziałek, np. ISO 1,0–3,0 mm, UN 20–8 TPI i W 19–11, a także w wersji z profilem częściowym 60°.

Więcej informacji dotyczących gatunku TP1030 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej http://www.secotools.com/tp1030Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również