Nowy kalibrator ciśnienia od Fluke

©

Udostępnij:

 

Fluke Corporation wprowadza na rynek nowy dwuzakresowy kalibrator ciśnienia Fluke 721Ex, do zastosowań podczas transportu substancji niebezpiecznych w warunkach zagrożonych wybuchem. Dzięki podwójnym izolowanym czujnikom ciśnienia, umożliwia jednoczesne pomiary statyczne i różnicowe ciśnienia przy użyciu jednego narzędzia.

Precyzyjny kalibrator ciśnienia Fluke 721Ex z podwójnymi, izolowanymi czujnikami ciśnienia, jest idealnym narzędziem do zastosowań m.in. podczas transportu substancji niebezpiecznych. Przyrząd spełnia najwyższe normy, posiada certyfikaty bezpieczeństwa przyznawane urządzeniom elektrycznym pracującym w strefach zagrożenia wybuchem gazów, par, czy pyłów palnych – IECEx i Atex Ex ia IIB T3 Gb (Strefa 1).

Nowy kalibrator ciśnienia jest oferowany w 14 różnych zestawach, różniących się doborem czujników będących w standardowym wyposażeniu. Model 721Ex może korzystać z konfiguracji dla wartości 16 PSI (1,1 bara) lub 36 psi (2,48 bara) z gamy czujników niskiego ciśnienia. Następnie można dodać dowolny czujnik z 7 zakresów wysokiego ciśnienia: 100, 300, 500, 1000, 1500, 3000 lub 5000 psi (odpowiednio 6, 9, 20, 24,5, 69, 103,4, 200 i 345 barów).

Główne właściwości produktu:

  • samoistnie bezpieczny — IECEx oraz Atex Ex ia IIB T3 Gb (Strefa 1),
  • idealny do kalibracji przepływu gazu (transportu substancji niebezpiecznych),
  • dwa izolowane czujniki ciśnienia ze stali nierdzewnej o dokładności 0,025%,
  • wejście Pt100 RTD pozwala mierzyć temperaturę (dodatkowa sonda),
  • przełącznik testowy na obu wejściach ciśnienia,
  • ciśnienie wyświetlane w wybranych przez użytkownika 19 jednostkach technicznych,
  • duży podświetlany ekran pozwala monitorować jednocześnie trzy źródła danych,
  • możliwość zapisu i odczytu pięciu konfiguracji przyrządu. Kalibratory ciśnienia z serii Fluke 721 dzięki dwóm wejściom o różnych zakresach oraz możliwości precyzyjnego pomiaru temperatury idealnie nadają się do kontroli ciśnienia w instalacjach przesyłowych. Dwa izolowane czujniki pozwalają na równoczesny pomiar ciśnienia statycznego i różnicowego substancji (co jest dużym ułatwieniem przy przygotowywaniu gazów do transportu) z dokładnością do 0,025%. Użytkownicy mogą wykorzystywać 14 predefiniowanych zakresów pomiarowych dla niskich i wysokich ciśnień. Zakres pomiarowy może być rozszerzony dzięki zewnętrznym modułom ciśnieniowym z serii


Fluke 700 (29 zakresów). Urządzenie może również generować i mierzyć prąd, co pozwala na testowanie zaworów i przetworników I/P oraz rozwiązywanie problemów z pętlami kontrolnymi. Fluke 721 Ex (jak i Fluke 721) wyposażony jest w wejście Pt100 RTD pozwalające na podłączenie dodatkowej sondy temperaturowej. Duży, podświetlany ekran pozwala monitorować jednocześnie trzy źródła danych.

www.fluke.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również