Nowy model A+ Raspberry Pi

©

Udostępnij:

 

Firma RS Components wprowadza do swojej oferty nowy, udoskonalony model minikomputera Raspberry Pi A+. Jego główne zalety to mniejszy, bardziej mobilny rozmiar, łatwiejszy w obsłudze system operacyjny i niski pobór energii. Model ten sprawdzi się w różnorodnych aplikacjach, takich jak przemysłowe układy sterownicze, urządzenia do zdalnego monitorowania oraz urządzenia multimedialne.

Model A+ Raspberry Pi jest wyposażony w zastosowane już w modelu B+ 40-pinowe złącze GPIO, z takim samym rozstawem pinów i otworami montażowymi dostosowanymi do akcesoriów HAT (Hardware Attached on Top), dzięki czemu użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób korzystać z dodatkowych funkcji. Poza tym model A+ wykorzystuje architekturę zasilania modelu B+ w celu uzyskania niższego poboru mocy w porównaniu z modelem A. Mniejsze rozmiary płytki, wynoszące65 × 56 mm (model B+ ma wymiary 86 × 56 mm) sprawiają, że nowy model A+ oferuje większe możliwości w zakresie wbudowania i jest lepiej przystosowany do zastosowań mobilnych i wykorzystujących zasilanie bateryjne. 

Oprócz udoskonaleń, którymi charakteryzował się model B+, model A+ jest wyposażony w szereg funkcji zapewniających ekonomiczną eksploatację oraz 256 MB pamięci RAM i jedno złącze USB, dzięki czemu płytka doskonale sprawdza się w wielu projektach układów stosowanych w przemyśle i produktach konsumenckich.

 Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również