Nowy olej hydrauliczny pomaga oszczędzać energię

ExxonMobil, olej hydrauliczny © ExxonMobil

Udostępnij:

Wiodący producent wyrobów z tworzyw sztucznych uzyskał znaczne oszczędności po zmianie dotychczasowego oleju hydraulicznego na Mobil DTE 10 Excel 68. Przejście na wysokiej jakości olej hydrauliczny przyczyniło się do zwiększenia ogólnej wydajności hydraulicznej i oszczędności energii na poziomie 4,28%. 

Producent wiader i beczek używa maszyn o sile zwarcia od 30 do 650 t. Chcąc ograniczyć zużycie energii oraz emisję CO2, specjaliści ds. technicznych ExxonMobil zarekomendowali testowe zastosowanie oleju Mobil DTE 10 Excel w jednej z wtryskarek Windsor Armour o sile zwarcia 150 t. Miesięczne testy w zakładzie produkcyjnym wykazały, że zmiana oleju hydraulicznego podniosła wydajność maszyny w porównaniu z wcześniej używanym środkiem smarnym. Wyższa efektywność energetyczna przełożyła się na roczne oszczędności rzędu 3 tys. dolarów.Seria wysokiej jakości olejów hydraulicznych Mobil DTE 10 Excel została opracowana przy wsparciu badań laboratoryjnych i testów terenowych. Skutecznie chroni sprzęt przed zużyciem oraz spełnia wymagania nowoczesnych wysokociśnieniowych układów hydraulicznych w maszynach przemysłowych i sprzęcie mobilnym. Oleje te pomagają osiągać wymierną poprawę wydajności układu hydraulicznego w porównaniu z konwencjonalnymi olejami hydraulicznymi.

Środki smarne stanowią jedynie niewielką część całkowitych kosztów utrzymania sprzętu. Jednak mogą mieć wyraźny wpływ zarówno na produktywność, jak i wydajność, przynosząc długoterminowe oszczędności – podkreśla Mohamed Mourad, specjalista ds. środków smarnych dla przemysłu na region EAME z ExxonMobil.

Smary przemysłowe – wskazówki dla praktyków

Odpowiedni dobór smaru przemysłowego i optymalizacja jego użycia nie należą do łatwych zadań, ale mogą przynieść wyraźne korzyści – poprawę produktywności i bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Dla zainteresowanych takim scenariuszem ExxonMobil opracował 10-punktowy plan bazujący na najlepszych praktykach w zakresie doboru i stosowania smarów. Poniższe rady producenta olejów i smarów przemysłowych Mobil mają zastosowanie w różnych sektorach przemysłu.Oto one:
 wybierz odpowiedni smar do miejsca zastosowania,
 wybierz właściwą konsystencję smaru, lepkość oleju bazowego, dodatki przeciwzużyciowe i odporne na działanie ekstremalnych ciśnień (AW/EP),
 pamiętaj, że niedobór i nadmiar smaru szkodzą,
 unikaj braku kompatybilności,
 rozważ użycie smaru na bazach syntetycznych,
 pamiętaj o aprobatach producentów sprzętu (OEM),
 monitoruj pracę sprzętu,
 odpowiednio obchodź się ze smarem i go magazynuj,
 ogranicz koszty utylizacji odpadów,
 kupuj smary u doświadczonych dostawców.

Więcej informacji o produktach z serii Mobil DTE 10 Excel oraz innych środkach smarnych i usługach ExxonMobil dla przemysłu na stronie: mobilindustrial.com.

źródło: ExxonMobil

* Opisane korzyści opierają się na doświadczeniu jednego klienta. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić
w zależności od rodzaju wykorzystywanego sprzętu, serwisowania, warunków i miejsca pracy oraz wcześniej używanych produktów smarnych.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również