Nowy produkt firmy Rittal ONCITE na targach SPS 2019

Preview
Rittal
Reklama
Reklama

ONCITE jest nowym produktem marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry. Jest to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS 2019.

Procesy produkcyjne miały być stale ulepszane za pomocą inteligentnych mechanizmów analizy danych i potrzebnych do tego celu algorytmów, jak np. rozpoznawanie wzorców. ONCITE to efekt wspólnie opracowanego rozwiązania dla bezpiecznej i suwerennej cyfryzacji produkcji, a także łączenia procesów w sieć. Wprowadzony niedawno na rynek produkt jest dziełem firm Rittal, German Edge Cloud i IoTOS, a także odpowiedzialnej za współpracę w zakresie zastosowań IoT, Bosch Connected Industry.

Reklama

Przemysł potrzebuje prostych rozwiązań

ONCITE to kompletne rozwiązanie do przetwarzania i analizy danych przemysłowych we zakładzie produkcyjnym. Tak jak wewnętrzne centrum danych typu Edge, produkt ten umożliwia cyfryzację fabryki, a jednocześnie adaptację do różnych cyfrowych platform produkcji. W ten sposób ONCITE stanowi odpowiedź na kluczowe pytanie stawiane sobie dziś przez dostawców z branży motoryzacyjnej - co stanie się z danymi produkcyjnymi, gdy konieczne będzie przeniesienie ich na nowe, cyfrowe platformy producentów samochodów.

Powiązane firmy

Reklama

Niemieckie koncerny motoryzacyjne Volkswagen oraz BMW pracują obecnie nad platformą, która miałaby obejmować cały łańcuch dostaw wymiany danych produkcyjnych w ponad 100-tysiącach fabryk. Celem tego projektu jest zwiększenie wydajności całego łańcucha dostaw nawet o 30%. ONCITE z technologią Edge umożliwia szybkie, niezawodne, bezpieczne i proste przetwarzanie danych w cyfrowych procesach połączonych fabryk przy jednoczesnym zachowaniu pełnej suwerenności danych. Rozwiązanie to zbiera, zapisuje i przetwarza dane bezpośrednio tam, gdzie powstają. Nie zastępuje ono już istniejących rozwiązań chmurowych, ale dzięki możliwości zachowania suwerenności danych i ich przetwarzania w czasie rzeczywistym, jest ich kompatybilnym uzupełnieniem. - Platforma ONCITE jest interesująca nie tylko dla przemysłu, lecz także dla innych sektorów, które muszą bezpiecznie przechowywać, selekcjonować i przetwarzać ogromne ilości danych w ramach łańcucha tworzenia wartości. Liczne zastosowania widać tutaj na przykład w służbie zdrowia, sektorze bankowym i w handlu – powiedział dr Sebastian Ritz, prezes German Edge Cloud.

Źródło: Rittal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama