Nowy produkt w linii Powermax

©

Udostępnij:

Hypertherm, twórca systemów cięcia prezentuje Powermax125, nowe rozwiązanie do cięcia i żłobienia o największej mocy wśród dostępnych na rynku przenośnych systemów cięcia plazmą.

Najlepsze wyniki można osiągnąć za pomocą tego urządzenia, tnąc materiały o grubości 38 mm przy szybkości do 457 mm na minutę, chociaż w razie potrzeby można przeciąć metal o grubości 57 mm i więcej. System świetnie nadaj się do żłobienia, usuwając do 12,5 kg metalu w ciągu godziny, a dzięki stuprocentowemu współczynnikowi wypełnienia Powermax125 sprawdzi się nawet w miejscach, gdzie konieczna jest praca przez całą dobę.

– Powermax125 zapewnia użytkownikom niespotykaną moc jak na przenośne systemy cięcia plazmy – mówi Erik Brine, manager produktu dla systemów Powermax. – Dzięki opatentowanej technologii i starannie zaprojektowanej konstrukcji otrzymaliśmy niezwykle efektywny system, który dostarcza więcej energii do palnika niż inne dostępne na rynku systemy o wyższej mocy.

Hypertherm szacuje, że materiały eksploatacyjne do Powermax125 będą do czterech razy trwalsze niż te wykorzystywane w dostępnych na rynku systemach o porównywalnej mocy. Poza trwałością nowe, specjalistyczne materiały eksploatacyjne pozwolą na jeszcze lepsze cięcie kontaktowe, żłobienie, cięcie materiałów cienkich i cięcie automatyczne.

Innymi zaletami Powermax125 jest szybkość cięcia do pięciu razy większa niż przy palnikach tlenowo-paliwowych przy 12 mm stali miękkiej, lepsza jakość cięcia niż przy palnikach tlenowo-paliwowych i krótszy czas spędzony przy operacjach wykańczających. Do tego dochodzi także więcej rodzajów palników, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać palnik, który spełni ich potrzeby oraz technologia SpringStart, dzięki której zapalanie będzie jeszcze prostsze i bardziej niezawodne.

Powermax125 w standardzie zawiera technologię Smart Sense, która wypełnia dwie niezwykle ważne funkcje: automatycznie ustawia ciśnienie powietrza dla jak najlepszej wydajności cięcia i żłobienia i wyłącza zasilanie palnika, gdy skończy się elektroda, dzięki czemu chroni zarówno palnik, jak i cięty materiał przed uszkodzeniami.
www.hypertherm.comUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również