Nowy system lekkich suwnic KBK Aluline

©

Udostępnij:

Terex Material Handling, stawiając sobie za cel znaczną poprawę ergonomii, udoskonalił system lekkich suwnic Demag KBK Aluline. Obniżone opory toczenia pozwalają użytkownikowi bez większego wysiłku ręcznie manipulować ładunkami
do 2 ton.

Marc Rieser, szef Działu Systemów Modułowych: „Dzięki optymalizacji wzajemnego oddziaływania poszczególnych elementów systemu obniżyliśmy nie tylko opór startowy. Również w przypadku oporów jazdy system osiąga doskonałe wartości. Te udoskonalenia są wyraźnie odczuwalne przez użytkownika, który potrzebuje znacznie mniej siły, aby manipulować ładunkiem. Poprzez system KBK Aluline Demag na nowo zdefiniowaliśmy pojęcie płynności jazdy”. Dzięki zmniejszeniu oporów toczenia zmniejszył się również poziom hałasu, co poprawia komfort pracowników i warunki pracy.Sześć profili w czterech rozmiarach
Nowy system KBK Aluline oferuje do wyboru profile aluminiowe w czterech rozmiarach, które dzięki swojej zamkniętej konstrukcji są bardziej sztywne i mają większy udźwig. Dwa największe profile aluminiowe opcjonalnie mogą posiadać zintegrowany szynoprzewód. KBK Aluline Demag znajduje zastosowanie zarówno w małych warsztatach, jak również w kompleksowych rozwiązaniach przepływu materiału, również tam, gdzie linie produkcyjne są częściowo automatyczne. Z KBK Aluline szczególnie chętnie korzystają firmy z branży samochodowej.Większa swoboda w planowaniu systemów suwnicowych do manipulowania ładunkiem
Jako system ponadpodłogowy KBK Aluline Demag umożliwia tworzenie podwieszonych systemów suwnicowych i torów jednoszynowych o dowolnej wielkości. Wymóg mniejszej liczby punktów podwieszeń nowego systemu zwiększa wszechstronność jego zastosowań. Wymaga to jednak złącza szyn o wysokiej wytrzymałości. W stosunku do poprzedniego systemu w KBK Aluline odległość pomiędzy złączami profili a punktem podwieszenia została znacznie zwiększona. Oznacza to swobodę w planowaniu – złącze stykowe szyn nie musi być umieszczone blisko następnego punktu podwieszenia. Cały system można zainstalować w krótkim czasie i nie wymaga on praktycznie żadnej konserwacji. W ramach jednego systemu możliwe są kombinacje profili aluminiowych ze stalowymi. Nowe profile aluminiowe w systemie lekkich suwnic Demag są w pełni kompatybilne z dotychczasowym systemem KBK Aluline, dzięki temu w przypadku rozbudowy systemu nie trzeba wymieniać poprzednio zainstalowanych elementów na nowe.

W trakcie projektowania systemu przepływu materiałów KBK Aluline użytkownik może skorzystać z narzędzia on-line „KBK Designer”. Na życzenie klienta Demag oferuje również wsparcie i pomoc doświadczonych inżynierów.

50 lat modułowego systemu dźwignic KBK
Już 50 lat temu, kiedy opracowano pierwszy system Demag KBK, głównym celem, jaki sobie postawiono, była jego systemowość. Modułowa konstrukcja, elastyczność, bezpieczeństwo, niezawodność i komfort obsługi od początku gwarantowały wysoką jakość ponadpodłogowego systemu przepływu materiału oraz jednocześnie obniżenie kosztów ogólnych. Te kluczowe cechy systemu były konsekwentnie rozwijane i dzięki temu system KBK jest postrzegany jako elastyczne i kompleksowe rozwiązanie transportu bliskiego.

System KBK Aluline, będący rozszerzeniem systemu KBK, wyróżnia się małym ciężarem własnym oraz doskonałą charakterystyką płynności jazdy, co jest szczególnie ważne tam, gdzie ładunki przesuwane są ręcznie. W nowym systemie KBK Aluline te cechy zostały udoskonalone.

www.demagcranes.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również