Nowy system ostrzegawczy SpillGuard od Denios

Spillguard © Denios

Udostępnij:

Denios zaprezentował pierwszy w swoim rodzaju system ostrzegawczy. Całkowicie samowystarczalny, natychmiast gotowy do użytku i nadający się do zastosowania w każdej wannie wychwytowej, niezależnie od typu. Szybciej wykryć wyciek – zdążyć z działaniem

Spillguard niezawodnie wykrywa niebezpieczne wycieki, a tym samym pozwala zyskać cenny czas na ich usunięcie, zanim zdołają wyrządzić większe szkody. Regularny sygnał optyczny (czerwona dioda LED) oznacza bezpieczną pracę przez cały okres użytkowania. O konieczności wymiany czujnika SpillGuard® pod koniec okresu życia (do 5 lat) informuje zawczasu sygnał akustyczny.

System wykrywania wycieków został opracowany na wiele lat użytkowania i może być również stosowany w obszarach niebezpiecznych (strefa Atex 1). Alarm dźwiękowy i wizualny utrzymuje się przez gwarantowany okres 24 godzin. SpillGuard® jest przewidziany do użytku ze wszystkimi typowymi cieczami niebezpiecznymi, które zostały odnotowane na liście odporności. W przypadku mediów niewymienionych w wykazie na życzenie można przeprowadzić badanie laboratoryjne w celu ustalenia przydatności czujnika SpillGuard.


TOP w kategorii
Opracowany dla praktyków

SpillGuard jest optymalnym uzupełnieniem koncepcji bezpieczeństwa związanej ze składowaniem materiałów niebezpiecznych. Przy projektowaniu SpillGuard inżynierowie Denios mieli przede wszystkim na względzie wymagania użytkowników. Chodziło o sprzęt uniwersalny – zarówno pod względem miejsca zastosowania, jak i wykrywanych cieczy – a także o nieskomplikowaną instalację.

Źródło: Denios

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również