Nowy system pierścieni zacinających

© VOSS Fluid

Udostępnij:

Firma VOSS Fluid stworzyła nowy opatentowany system pierścieni zacinających: VOSSRingM z króćcem do wstępnego montażu VOSSRing. Niniejsze rozwiązanie zapewnia najwyższą szczelność dla połączeń rurowych układów hydraulicznych i skutecznie zapobiega błędom montażowym. Konieczne użycie siły redukowane jest do bezwzględnego minimum.

Firma VOSS Fluid GmbH oferując nowe rozwiązanie w zakresie pierścieni zacinających, zapewnia użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, możliwość obciążania systemów ciśnieniowych i jakość: VOSSRingM gwarantuje optymalne mocowanie na wszystkich rurach stalowych i ze stali szlachetnej. Tworzywo, geometria i właściwości techniczne pierścienia dostosowane są do najwyższego obciążenia w układzie ciśnieniowym i obciążenia dynamicznego, wynoszącego do 800 barów. Dzięki dalszym cechom, takim jak na przykład zapobieganie uszkodzeniom króćca i współobracaniu się rur, pierścień gwarantuje klientom ponadprzeciętne korzyści. Dodatkowo firma VOSS stworzyła niezwykłe rozwiązanie montażowe, które nawet w przypadku częstych zmian personelu zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a mowa tu o króćcu do wstępnego montażu VOSSRing. Pozwala on nie tylko na prosty, ale przede wszystkim bardzo precyzyjny montaż. Gdy pierścień pokona optymalny odcinek wstępnego montażu, dochodzi do zablokowania za pomocą narzędzia. Wyraźny opór sygnalizuje monterowi punkt końcowy wstępnego montażu, dzięki temu zapobiega się wykonywaniu niezamierzonych czynności montażowych. Oprócz funkcji ograniczania niniejsze rozwiązanie zapewnia odpowiednią, swobodną przestrzeń do zacinania pierścienia przy montażu końcowym. W rezultacie możliwe są szczelne i bezpieczne dla procesu montaże ponowne. Jednocześnie króciec do wstępnego montażu VOSSRing ułatwia pracę montera: odcinek montażu końcowego zmniejsza się z 90° do 30°, tym samym redukowana jest ilość miejsca konieczna do zabudowy, a siła zmniejszana jest o prawie połowę.VOSS Fluid zaprezentuje nowy system pierścieni zacinających po raz pierwszy na TARGACH W HANOWERZE, Niemcy, w hali 21, stanowisko D39.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również