Nowy układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym od NSK

©

Udostępnij:

Główne zalety nowego produktu to większe bezpieczeństwo kierowców, mniejszy wysiłek wymagany do kierowania pojazdem i mniejsze zużycie paliwa.

Nowy produkt jest w pełni zgodny z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa funkcjonalnego pojazdów drogowych określonymi w normie ISO 26262. Jest to międzynarodowa norma stosowana głównie w Europie, koncentrująca się na wprowadzaniu funkcjonalności zapewniających bezpieczeństwo poprzez redukcję ryzyka do akceptowalnego poziomu opartego na identyfikacji przyczyn możliwych awarii układów elektrycznych.Kompaktowe, lekkie moduły ECU

Stosując bezkorpusowe elementy półprzewodnikowe i przekaźniki półprzewodnikowe bez styków mechanicznych NSK uzyskała bardziej zwarty i lżejszy produkt, zmniejszając radiatory i redukując ogólną liczbę komponentów. Wynikiem jest 10% spadek objętości w porównaniu do najnowocześniejszych produktów konwencjonalnych standardowych (lub 45% spadek objętości i 40% spadek ciężaru w porównaniu do produktu oryginalnego, oferowanego w poprzedniej dekadzie).Większa wartość dodana

W ostatnich latach układy EPS zapewniały elektroniczną kontrolę dającą większe bezpieczeństwo i komfort. Nowy produkt charakteryzuje się wbudowanymi czujnikami kąta skrętu kierownicy oraz wewnętrznymi czujnikami momentu skrętu kierownicy, zapewniającymi zgodność z szeregiem wysokosprawnych elementów sterowania pojazdu.

Główne zastosowania

Przy pomocy nowego produktu NSK odpowiedziała na wymagania dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego określone przez ISO. NSK zamierza szeroko promować ten nowy produkt w samochodach kompaktowych na całym świecie.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również